„Žádáme každého, kdo by se chtěl k plánu vyjádřit a má pro nás cenné připomínky, o jejich sdělení do 12. listopadu na e-mail: k.tylsova@mestonachod.cz, na telefonní čísla 491405442, 770127512, či osobně v kanceláři č. 205 v budově městského úřadu v Palachově ulici,“ vzkazuje mluvčí radnice Nina Adlof. Ke sdělení připomínek je možné využít připomínkový list.

Plynulá práce na opravě převlékáren

Jičínsko - Druhá etapa náročné a zároveň citlivé rekonstrukce historických převlékáren Slunných lázní na přírodním koupališti Dachovy je dokončena. Celkové náklady na opravu čtyřicetimetrového západního křídla dosáhly téměř dvou a půl milionů korun. Ty byly hrazeny především z rozpočtu města, ale podařilo se získat příspěvek i z ministerstva kultury a Královéhradeckého kraje. Vedení města v neodkladných opravách unikátní architektonické památky pokračuje. „Projekčně se připravuje třetí etapa,“ informuje hořický místostarosta Martin Pour. Nejnáročnější rekonstrukce centrálního pavilonu je vyčíslena na čtyři miliony korun a stane se tak nejnákladnější částí oprav.

Výhled do krajiny Peckovska zpříjemní nové posezení

Pecka - Okolí hradu Pecka dostalo nový mobiliář za dvě stě tisíc korun, což umožnila sedmdesátiprocentní státní dotace. Celkem sedmnáct odpočinkových míst zútulnily dřevěné lavičky a vyměněny byly také odpadkové koše. Nové posezení najdete na parkovišti pod hradem.

Školky se předvedly

Trutnov - Společný program trutnovských mateřských škol potěšil a pobavil diváky v Uffu. Vidět mohli pestrou škálu zajímavých a secvičených vystoupení v podání předškoláků.

Chtějí nové zastávky a opravu velkého bazénu na koupališti

Police nad Metují - Zbývá rok do komunálních voleb, a proto jsme polickou starostku Idu Jenkovou požádali o krátkou inventuru plnění předvolebních slibů.
„Otázka mě trošku zaskočila a přiměla k projití bodů jedenácti oblastí, které jsme v předvolebním materiálu za Sdružení pro rozvoj města občanům nabídli. Čeká nás další jednání o možných autobusových zastávkách u zdravotního střediska a Penny marketu. Uvidíme, zda najdeme peníze na rekonstrukci velkého bazénu koupaliště a opravu části dožité technologie. Hodně práce nás čeká v odpadové problematice. Chceme zlepšit nabídku ukládání biologicky rozložitelného odpadu pro soukromníky. Otázkou je rozšíření domu s pečovatelskou službou,“ vyjmenovala úkoly, které by polická radnice ráda dotáhla do úspěšného konce.