Pátrání bylo vyhlášeno v sobotu v podvečer. Policie ČR se obrátila s žádostí o pomoc na horskou službu v Krkonoších.

„Ihned jsme do akce povolali tři nejbližší okrsky, tedy Pec, Janské lázně a Černý důl, a záchranáři bez prodlení vyrazili do terénu, vybaveni potřebným vybavením a technikou. Na Černé hoře se týmy setkali se členy PČR a upřesnili si informace a lokality pátrání. Na místo policisté také dopravili lokátor mobilních přístrojů,“ uvedl k počátku rozsáhlého pátrání Wolfgang Berger, zasahující člen Horské služby Krkonoše.

Příslušníci Policie ČR nejprve požádali záchranáře o prohledání značených turistických cest od posledního známého místa kontaktu s pohřešovaným. „Po negativním výsledku se záchranáři společně s policií ČR přesunuli do volného terénu. Po nějaké době PČR povolala i vrtulník s termovizí a pátrání pokračovalo na jižním svahu Černé hory. V ranních hodinách jsme také týmům poskytli neocenitelnou pomoc našich dobrovolných členů z dalších okrsků,“ popsal noční akci Wolfgang Berger.

Muže se nakonec podařilo vypátrat až po několika hodinách, kdy jej bez známek života nalezl psovod. 

„Pokračovali jsme i během neděle a do akce nasadili i pět psů s jejich psovody, a další pátrací psy dodali policisté a Hasičský záchranný sbor. V neděli v podvečerních hodinách pak tělo pohřešovaného muže bez známek života nalezl policejní psovod se svým psem,“ doplnil náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa s tím, že členové HS muže vyprostili, transportovali složitým terénem a předali Policii ČR.