Teplota klesla na dva stupně pod nulou. Kvůli silnému větru nejezdí v pondělí lanová dráha z Pece pod Sněžkou, a to jak na trase Růžová hora - Sněžka, tak na cestě Pec pod Sněžkou - Růžová hora. V provozu v pondělí nebude ani Česká Poštovna na Sněžce. „Je to trošku fičák, tak my budeme mít dnes zavřeno,“ oznámili zástupci České Poštovny na sociálních sítích.

„Na Sněžce začalo sněžit v průběhu noci po přechodu studené fronty, kdy teplota klesla pod bod mrazu. K tomu došlo krátce po půlnoci, upřesnil Tomáš Prouza z profesionální meteorologické stanice Českého hydrometeorologického ústavu v Peci pod Sněžkou. „Je to zhruba o čtrnáct dní dříve než v loňském roce, kdy sníh poprvé napadl 6. října. Brzy to podle mého názoru není, sněžení na vrcholu Sněžky se vyskytovalo v minulosti občas i koncem srpna. Je však pravdou, že sníh se na povrchu udržel docela těžko,“ dodal.

Podle Prouzy bude chladno v pondělí a v úterý, poté se krátce oteplí (do čtvrtka). „Načež bude následovat opětovné ochlazení s denními teplotami 10 až 15 stupňů Celsia,“ konstatoval.