„Přijměte naše pozvání na přátelské posezení v duchu kouzel a magie 4. května od 15 hodin, kdy se uskuteční oficiální zahájení ve formě první letošní „Magic party“,“ zve za Magickou lóži M.S.Patrčky kouzelník se specializací na karetní magii Miloš Malý.

Od ukončení loňské sezóny muzeum i celý areál prochází postupnými úpravami. „Obnovila se a doplnila vnitřní expozice kouzelných divadel, rekonstruujeme vnější plášť muzea i zázemí pro účinkující,“ popisuje Miloš Malý a připomíná, že také letos bude u muzea každou první sobotu v měsíci od května do září od 15.00 hodin uspořádáno kouzelnické vystoupení pro veřejnost. Vystoupí v něm mistři Magické lóže M.S.Patrčky a hosté. Areál muzea pak bude otevřený vždy o víkendech a svátcích. Větší skupiny se mohou předem telefonicky dohodnout i na mimořádných prohlídkách, případně doplněných o kouzelnický program.

Jako průvodce vás zpravidla uvítá nejméně jeden z mistrů Magické lóže a jelikož se jedná o kouzelníky a téměř každý se specializuje na jiné odvětví moderní magie, budou prohlídky zpestřené vždy jinými ukázkami kouzel. „Některý kouzelník obdaří vaše děti výtvory z modelovacích balónků, jiný vám předvede kouzla s jevištními rekvizitami vystavenými v muzeu, další s kartami, a pokud zrovna bude u muzea naše členka – nekouzelnice, dozvíte se o to více zajímavých informací z historie a vyzkoušíte si některý z nabízených hlavolamů nebo se sami naučíte jednodušší triky podle návodu,“ prozrazuje Miloš Malý a dodává, že i při opakovaných návštěvách uvidíte vždy něco nového.