Více nových přímých spojů se dočká linka z Hradce Králové do Deštného v Orlických horách. V odpolední špičce pojedou autobusy mezi Hradcem Králové a Dobruškou přes Třebechovice pod Orebem každou hodinu.

Nové přímé spoje pojedou také mezi Náchodem a Trutnovem a mezi Trutnovem a Hradcem Králové.

„Stávající nabídku spojů mezi Trutnovem a Hradcem Králové doplní další spoje tak, že od 6.20 do 18.30 pojedou z Hradce Králové každé dvě hodiny. Mezi Hradcem Králové a Dvorem Králové nad Labem tyto spoje prokládají vlaky R14 tak, že každou hodinu jede přímý spoj,“ informoval radní pro dopravu Václav Řehoř.

Ilustrační foto
Autobusy budou jezdit méně, začnou opět platit prázdninové jízdní řády

Hojně navštěvovaným Adršpašsko-teplickým skalám má od nadměrné automobilové dopravy pomoci zavedení čtyř nových párů autobusových spojů, které pojedou z Police nad Metují a zpět o víkendech.

Ve spolupráci se Středočeským krajem a tamním organizátorem regionální dopravy začne v oblasti Libáňska fungovat nová dopravní koncepce na mezikrajských linkách. Dílčí dopad bude mít i na ostatní linky.

Po takřka třech letech se k hradecké fakultní nemocnici vraejí semafory. Sprovoznit by se měly do konce týdne.
K hradecké „fakultce" se po třech letech vracejí semafory

„Cílem navržených úprav je zejména posílení spojení z oblasti Libáně, Kopidlna a Dětenic do Mladé Boleslavi, která je významným spádovým centrem pro daný region a je zde možnost přestupu do řady dalších směrů, zejména do Prahy. Cestujícím v oblasti Libáně doporučujeme podrobnější studium jízdních řádů,“ vysvětlil radní Václav Řehoř.

Více přímých spojů pojede i mezi Jičínem a Mladou Boleslaví.

S novým jízdním řádem začnou platit také nové názvy vybraných zastávek na území Královéhradeckého kraje.

Sousední Pardubický kraj naopak jízdní řád kvůli nynějšímu lockdownu "přepnul" na omezený prázdninový provoz.