KE SVAHU V PLAVKÁCH

Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžnou, Černá hora, Říčky. To jsou místa, kde se bude letos nejdéle lyžovat.
Ve Špindlerově Mlýně sice plánují na aprílovou neděli exhibiční přejezd jezírka na lyžích a snowboardu k ukončení sezony a návštěvníky, kteří dorazí do Svatého Petra v plavkách, odmění drinky, přesto příznivé podmínky na sjezdovkách umožňují protáhnout provoz o týden déle. Momentálně tam leží 50 cm sněhu. Špindlerovský skiareál bude otevřen minimálně do 8. dubna a začal už dokonce s prodejem zvýhodněných skipasů na příští sezonu. Od 2. dubna bude uzavřena pouze medvědínská strana horského střediska. Poslední večerní lyžování na Hromovce plánuje skiareál na tento pátek a sobotu. Naposledy v pondělí 2. dubna bude možné navštívit Špindlerovské ledárium na Pláni, které je plné ledových soch podle postav z filmové ságy Star Wars.

MALOÚPSKÝ WOODSTOCK

Sobotní příjezd Krakonoše uzavře lyžařskou sezonu ve Vítkovicích v Krkonoších na Aldrově, pondělní pomlázka na lyžích pak v Rokytnici nad Jizerou. V Malé Úpě ji završí Velikonoční Woodstock. Tam se bude v sobotu (ve středisku Pomezky) překonávat jezírko na lyžích a snowboardu, navíc v kostýmech z 60. let. Lyžovat bude možné ještě na Velikonoční pondělí.

V Peci pod Sněžkou v areálech SkiResortu Černá hora – Pec se bude lyžovat denně až do neděle 8. dubna. Na Černé hoře skončí denní režim 2. dubna, otevřeno bude ještě následně o víkendu 7. a 8. dubna. Ve Velké Úpě skončí denní lyžování 2. dubna. Upravené jsou také běžkařské tratě na hřebenech a otevřená zůstává Černohorská sáňkařská cesta. Tento týden se lyžuje také v Mladých Bukách, Herlíkovicích či žacléřském Prkenném Dole.

V Orlických horách bude v provozu Skicentrum Deštné každý den až do 2. dubna. Stejně tak to bude v Říčkách, kde otevřou ještě naposledy 7. dubna.