Stánkový prodej v historickém centru města začal už o půl třetí odpoledne. Kulturní program o hodinu později. Na pódiu se postupně vystřídali malí zpěváci ze základní umělecké školy, kapela Sansaband a smíšený pěvecký sbor Chorea Corcontica. 

Mezi koncerty se předávaly dárky dětem. Představitelé města, Uffa a firem Kasper a Šolc koupili dárky dvaceti dětem z Mostu k životu. „Advent a vánoční svátky jsou nejkrásnější dny roku. Je potřeba zpomalit, zastavit se, říci, co se nám povedlo a co ne. Bavit se rodiče s dětmi, popovídat si s přáteli, protože to k předvánočnímu času patří. A pokud to takhle uděláte, uvidíte, že advent je príma a vánoční svátky jsou ještě lepší,“ prohlásil z pódia trutnovský starosta Ivan Adamec.

V 17 hodin se pak odehrálo rozsvícení stromu. Mělo ale úplně jiný ráz, než v předchozích letech. Spustila se andělská hra světel, speciální pyrotechniky, poutavé hudby, tance a akrobacie na šálách, na jejímž konci rozzářil jeden z andělů každému v publiku vánoční strom. Atmosféru pak ještě umocnil malý ohňostroj.

Davy Trutnovanů od účasti neodradilo ani počasí. Přestože déšť se sněhem proměnil část náměstí v klouzačku, přišly podle odhadů do centra asi tři tisíce lidí.