Náves si přitom svépomocí v minulých měsících vybudovali sami občané. Na kdysi opuštěném místě v markoušovické části Velkých Svatoňovic vznikl přírodní amfiteátr s řadou dalších atraktivních prvků. Oslavy zahájí koncert v místním kostele, pak už budou Markoušovičtí pokračovat na samotné návsi, kde se otevře trh a začnou hrát hudební skupiny Meta, Není podstatné nebo Kdo přijde, ten hraje.

Kepka navštívil festival

Nové Město nad Metují - Ondřej Kepka, herec, režisér, scená-rista i moderátor, navštívil 39. Festival české filmové a televizní komedie v Novém Městě nad Metují. Přehlídka pokračuje i ve středu, kdy se diváci zasmějí u filmů Strašidla, Anděl Páně 2 či Pohádky pro Emu.

Volby s úsměvem: TOP09 vzala svůj slogan „Neuhneme“ doslova

Pardubice /VOLEBNÍ GULÁŠ/ - Dodávka s polepem strany TOP09 bourala v úterý v Pardubicích na třídě S. K. Neumanna. Nápis na autě hlásal: Neuhneme. Za redakci soudíme, že volební slogany by se do silničního provozu tahat neměly.
(Komentář a další snímky si můžete prohlédnout na našem twitterovém účtu: @denikpce1 nebo facebookovém profilu: @pardubickydenik)