Opravy ulic budou pokračovat

Hořice - Naplánované práce na složité rekonstrukci Otakarovy ulice v Hořicích, které vyšly na osmnáct milionů korun, byly před měsícem dokončeny. V ulici stavebníci pracovali na kanalizaci a plynovodu a na provizorním upravení povrchu komunikace a chodníků asfaltovým recyklátem. Do konce října se počítá s dodatečným odvodněním spodní části Kollárovy ulice a propojením dokončeného plynovodního řadu. Odborníci připravují potřebnou dokumentaci pro ulici Karlova, která projde rekonstrukcí příští rok.

Houbaři riskují zdraví své i dětí

Jaroměřsko - Policisté se v těchto dnech zaměřili na kontrolu osob, které porušují obecně závaznou vyhlášku o zákazu vstupu do lesa v katastrálních územích Chvalkovice, Malá Bukovina u Chvalkovic a Velká Bukovina. Omezení platí od 24. srpna do 24. listopadu kvůli bezprostřednímu nebezpečí ohrožení případným pádem stromů. Jak policisté zjistili, vyhlášku porušují zejména náruživí houbaři všech věkových kategorií. Policisté proto museli tyto neukázněné osoby už ve více než deseti případech řešit a byla jim udělena pokuta.

Poslanec obdržel v Arménii medaili

Trutnov/Jerevan - Na shromáždění u příležitosti Dne nezávislosti Arménské republiky obdržel v Jerevanu poslanec z Trutnovska Robin Böhnisch (ČSSD) z rukou prezidenta Serže Sarksjana Medaili Mchitara Goše. Státní vyznamenání se uděluje od roku 1993 za významné státní, veřejné a politické aktivity a významné služby v oblasti diplomacie, práva a politologie. Robin Böhnisch ho obdržel za příspěvek k mezinárodnímu uznání Arménské genocidy a za rozvoj meziparlamentních vztahů mezi ČR a Arménií.