Ne nadarmo se říká „Svatá Anna, chladna zrána." Dny po šestadvacátém červenci i letos ukazují, jak pravdivá je tato pranostika.

A tak zatímco v parných červencových dnech praskala koupaliště ve švech, nyní oči lidí na dovolených netrpělivě posunují rysku teploměru vzhůru.  Vždyť meteorologové slibují na další dny oteplování, i když jen  stupínek za stupínkem. Voda k létu patří a v krkonošském regionu je bezpočet možností, jak si ji patřičně užít.

V chladnějších dnech je možné navštívit především trutnovské letní koupaliště Na lukách. Je tu stabilně vyhřívaná voda v bazénech, takže kdo není  opalovací fanatik, může si tu denně  užít plavání nebo vybrat některou ze sportovních aktivit, jako jsou plážový volejbal, nohejbal, minigolf, stolní tenis a podobně.  Otevřeno je od 9 do 20 hodin. Přitažlivou novinkou je letos tobogán pro děti zdarma.

Zajímavým zpestřením dnů, kdy teplota ke třicítce nestoupá, jsou bezesporu i zastřešené aquaparky. Například populární špindlerovský aquapark je otevřen od pondělí do čvtrka 13 až 19, v pátek 13 až 20, v sobotu  od 10 do 20 a v neděli od 10 do 17 hodin. Aquapark nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se třemi tobogány včetně člunového. K dispozici jsou i malá a velká vířivka, divoká řeka, whirlpooly, masážní trysky, aqua bike aj.

Příjemné relaxační odpoledne je možné strávit třeba také v Aquacentru Janské Lázně. Rehabilitační bazén  je napouštěn léčivými vodními prameny vyvěrajícími v areálu lázní jako Janův a Černý pramen. V aquacentru  jsou k dispozici vodní clony, protiproud, masážní a perličková lůžka a vnitřní i venkovní vířivky, z nichž jedna má teplotu 32°C. Využít lze i saunu, parní box a zchlazovací bazének.  V pracovní dny je otevřeno od 16 do 21 hodin, o víkendech a svátcích od 13 do 21 hodin.

Jak to vidí hygienici?
Ve sledovaných vodních nádržích a koupalištích  Trutnovska byla podle údajů z Krajské hygienické stanice k včerejšímu datu voda vhodná ke koupání všude.
Jde o tato sledovaná místa:
rekreační oblast Dolce u Trutnova, Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové, nádrž ke koupání v Lanžově, nádrž ke koupání v Retroparku Sejfy v Mladých Bukách, koupaliště v Trutnově, koupaliště v Dolní Kalné.

K prázdninovým dnům však patří hlavně vodní plochy pod širým nebem. Lidé rádi využívají kupříkladu královédvorské Tyršovo koupaliště, které svým pojetím stále připomíná pohodu třicátých let minulého století.

V prostorném areálu jsou dva velké bazény, malý bazén pro děti, tenisový kurt, dětské hřiště, basketbalové a beach volejbalové hřiště. Ve velkém parku vedle plovárny je travnatá plocha se stromy, ideální místo i pro odpolední piknik. Otevřeno mají od 8.30 do 20 hodin denně.

Bez zájmu nezůstávají  vodní nádrže, které mnohdy díky protékajícím potokům, jež je naplňují,bývají chladnější a zaručují osvěžení v parných dnech. Vyhledávané jsou Retro park v Sejfech Mladé Buky, vodní nádrž v Petříkovicích, kemp v Černém Dole Čisté, kemp v Dolní Kalné, koupaliště v Chvalči atd.

Výletním místem všech Trutnovanů bývají nejen o víkendech, ale i třeba v pozdním všedním odpoledni Dolce.  Rekreační areál s rybníkem má své kouzlo a přitahuje pozornost i mnoha zahraničních návštěvníků, kteří do kempu přijíždějí i s karavany na dovolenou.