HRADECKO: Kabelky, oblečení, knihy a další věci včera odpoledne nabízelo několik nadšenců v hradeckém parku Skleněnka. Uskutečnil se zde druhý ročník místního blešího trhu. „Naším cílem je naučit místní obyvatele žít společně, ne jen vedle sebe," uvedla za pořadatele Michaela Formánková.

CHRUDIMSKO: V Hlinsku se v sobotu uskutečnil Den dřeva a medu. Nabídku jarmarečníků a ukázky zpracování dřeva v hlinecké památkové rezervaci Betlém doplnilo i několik pódiových vystoupení. Mezi nimi nechyběla ani ukázka katovského řemesla v podání kata Pawouka.

ORLICKOÚSTECKO: Na zámku v Letohradu straší. Ale jen několikrát za letní sezonu, kterou už řadu let ve městě na Orlickoústecku zpestřují noční strašidelné prohlídky. Začínají po osmé večer, trasa vede parkem až ke strašidelné jeskyni a končí na letohradském zámku, kterým provází Bílá paní. Skupinky návštěvníků cestou narazí na různá strašidla, třeba vodníka, čerty nebo kostlivce a plní různé úkoly. Tak tomu bylo i v pátek. Do konce sezony zbývají ještě dvě strašidelné prohlídky, plánovány jsou na pátky 5. a 19. srpna. Kdo by chtěl vidět „letohradské strašení" na vlastní oči, musí se objednat předem v informačním centru.

PARDUBICKO: Kryštofové se o tomto víkendu vydali kempovat do Svojšic 
v pirátském stylu. Jako hosty si pozvali například Michala Hrůzu, Voxela nebo Jeleny. Další Kryštofkemp ale plánují nejdříve za dva roky. Skupina si prý na jeden rok dá pauzu s pouze jedinou výjimkou. Chce totiž vyprodat fotbalový stadion.

TRUTNOVSKO: Mláďata nosorožců dvourohých v sobotu v královédvorské zoologické zahradě pojmenovali Lejla Abbasová a Ondřej Vetchý a stali se tak jejich kmotry. Abbasová staršího ze červnových mláďat nosorožců pojmenovala Joe, Vetchý pak mladšího Elias.

(Snímky z uvedených akcí si můžete prohlédnout v tištěné verzi pondělního vydání Deníku na straně 8.)