HRADECKO: Stromy, nebo koleje. O víkendu se v Hradci Králové konal Happening v Kaštance. Akce, která měla upozornit širší veřejnost na to, že kaštanové stromořadí možná čeká v blízké době razantní změna. A to kvůli plánům na výstavbu dalšího kolejiště. Program sobotního setkání myslel především na nejmenší.

JIČÍNSKO: Fantastické výkony předvedli vyznavači slackline (chození a skákání  po popruhu) na hradě Kost. Diváky šokovali nejen ukázkou  triků, ale i zdoláváním lajny mezi hradbami.

NÁCHODSKO: Stárkovské náměstí se stalo v sobotu odpoledne válečnou zónou. Spolek vojenské historie T-S 20 Pláň zde představil s dalšími kluby z celé republiky rekonstrukci bojů z roku 1944 v jižní Francii krátce po začátku operace Dragoon, tedy po vylodění spojenců v Normandii.

RYCHNOVSKO: Světýlka v kostele na Vrchní Orlici u Bartošovic v Orlických horách - benefiční akce na podporu rekonstrukce kostela. Rozsvícené svíce, přírodní výzdoba, koncerty i bohoslužby.

TRUTNOVSKO: Sudávání draka z věže Staré radnice se stalo událostí pro trutnovskou veřejnost na Krakonošově náměstí. Symbol města bude odpočívat, aby se na jaře  vrátil na své místo.

CHRUDIMSKO: V Proseči se v sobotu a v neděli konala tradiční posvícenská výstava zvířectva, kterou uspořádali místní chovatelé. Její součástí byla okresní expozice drůbeže, ale i přehlídka králíků nebo holubů mnoha plemen. Pořadatelé akci doplnili bohatým programem nejen pro děti.

ORLICKOÚSTECKO: Den železnice v České Třebové zval na prohlídku míst, která nejsou běžně přístupná: do depa kolejových vozidel nebo správkárny. Lákavé bylo usednout na místo strojvedoucího.

PARDUBICKO: Pardubické Pernštýnské náměstí a zámek se v neděli proměnily v centrum dožínkové slavnosti. Na návštěvníky čekal bohatý program. A to i nezemědělského charakteru. Krajská knihovna si připravila výtvarnou dílnu. Zájemci si mohli udělat radost výrobou ozdobných zapichovátek do květináčů nebo si vymalovat obrázek.

SVITAVSKO: Lubenská šťopička - na festivalu destilátů se již poosmé soutěžilo o nejlepší pálenku. Z 326 vzorků z nejrůznějšího ovoce byla jako nejlepší vybrána pálenka ze švestek.