Hradecko: Hasičské oslavy

Třebechovice pod Orebem - Historickou techniku i ukázku zásahu u dopravní nehody nebo ve výšce viděli návštěvníci sobotních oslav 140. výročí vzniku SDH Třebechovice pod Orebem.

Jičínsko: Svátek vegetace

Újezdec - K projektu Víkend otevřených zahrad se jako jediní v kraji přihlásili  manželé Suchardovi. V jejich zahradě mohli návštěvníci  obdivovat na sto keřů růží, bylinky i fuchsie.

Náchodsko: Oživlé Ratibořice

Ratibořice - Postavy, důvěrně známé z knihy Babička spisovatelky Boženy Němcové, vítaly po celý víkend návštěvníky na místech, kde se děj románu odehrává.

Rychnovsko: Sraz veteránů

Kvasiny - Sraz motoveteránů se konal v neděli na zámku v Kvasinách. Hlavním bodem setkání byla výstava strojů na nádvoří kvasinského zámku. Došlo i na „spanilou" jízdu.

Trutnovsko: U větrné vrtule

Zlatá Olešnice - Sobota 
v obci na Trutnovsku patřila větrné energii. Až k lopatce vrtulí se zájemci dostávali pomocí jeřábu. Naskytl se jim ojedinělý pohled do krajiny.

Chrudimsko: Kovový skanzen

Veselý Kopec - Skanzen na Veselém Kopci patřil v sobotu kovářům. Uskutečnil se tam program s názvem „Z kovu zrozené" věnovaný všestrannému využití kovu v minulosti i v současnosti.

Orlickoústecko: Festival skončil

Letohrad - Poslední 
koncert včera ukončil letošní již 27. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Letohrad 2016. Vstupné bylo věnováno na další opravy kaple na Kopečku v Letohradu.

Pardubicko: Obce soutěžily

Chvojenec - Třetí ročník zábavné soutěže Chvojenecký pětiboj se 
o víkendu konal ve Chvojenci. Zlatým hřebem bylo soutěžní klání týmů z devíti obcí, které zápolily v netradičních disciplínách.

Svitavsko: Dětská scéna

Svitavy - Z celé České
republiky se sjeli nejlepší mladí umělci z oborů recitace a divadla do Svitav. Diváci mohou do čtvrtka navštívit nejen soutěžní představení.