Královéhradecký kraj

Hradecko: Řemesla na nábřeží

Hradec Králové: Řemeslníci z celé republiky se v sobotu sešli na Tylově nábřeží v Hradci Králové. Umělci a řemeslníci nabídli návštěvníkům krásné výrobky a dětem tvůrčí dílny.

Jičínsko: Strach v Bažantnici

Lázně Bělohrad: Strašidelná Bažantnice, přehlídka nejrůznějších  strašidel a pohádkových bytostí, přilákala v sobotu do areálu u lázní tisíce návštěvníků.

Náchodsko: Broumov slavil

Broumov: Město si v sobotu připomenulo výročí 760 let od první písemné zmínky. U příležitosti oslav připravilo Město Broumov na Mírovém náměstí celodenní program.

Rychnovsko: Sbírka pro psy

Lupenice: V sobotu se konala akce Lupenické pejskování. Pro veřejnost byl připraven bazar oblečení. Výtěžek poputuje na podporu psího hospice Domov na konci cesty.

Trutnovsko: Pouť v Krkonoších

Špindlerův Mlýn: Špindlerovská pouť odstartovala o uplynulém víkendu léto v Krkonoších. Diváci sledovali rozmanitý program. Například i vzdušný tanec.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Pocta Resselovi

Chrudim: Letos uplynulo 150 let od uznání patentu lodního šroubu rodáka z Chrudimi Josefa Ressela. Zítra se proto v Chrudimi 
u jeho pomníku před Muzeem uskuteční od 9:00 vzpomínkový akt.

Orlickoústecko: Oslavili Slunovrat

Českotřebovsko: Osada Křivolík se v sobotu vrátila v čase při Festivalu živého pravěku a oslavách Slunovratu. Sdružení Bacrie letošní ročník zaměřilo na výrobu a zpracování bronzu.

Pardubicko: Akademické hry

Pardubice: V neděli začaly Akademické hry, které hostí Univerzita Pardubice. Do města se sjelo dva a půl tisíce vysokoškoláků. Soutěžit budou ve 22 sportech. Hry budou trvat do 1. července.

Svitavsko: Punkeři v Brněnci

Brněnec: Už od roku 2000 se v obci schází milovníci punku. Jinak tomu nebylo ani letos. Tradiční Punkovej klystýr se konal 25. června. Lidé si ho užili i ve vedru.