Hradecko: Koňská krása

Hradec Králové: Stovky koní obsadily od pátku do neděle malšovický Hradecký jezdecký klub, kde se uskutečnila tradiční X. Grand prix města Hradec Králové v parkurovém skákání. Hlavní soutěž jeli jezdci 
o finanční ceny v hodnotě dvaceti tisíc korun.

Jičínsko: Motorky v kempu

Lužany: Do místního kempu se o víkendu sjeli milovníci motorek. Konal se tu tradiční motosraz, který přilákal návštěvníky nejen z celé republiky, ale i zahraničí.

Náchodsko: Rozezněli kostel

Bezděkov nad Metují: Bezděkovský kostel sv. Prokopa rozezněli mladí hudebníci při devátém koncertu festivalu „Za poklady Broumovska"

Rychnovsko: Sobota plná hudby

Borohrádek: Fotbalové hřiště se o víkendu zaplnilo návštěvníky. Konala se tu opět akce Borohrátky plná hudby a další zábavy.

Trutnovsko: Den všech v Žirči

Žireč: Velkou slávou žil v sobotu Domov sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové. Kulturní a sportovní den tu slavila také hudební skupina The Tap Tap.

Chrudimsko: Folklorní slavnosti

Hlinsko: Hlinecký Betlém patřil během víkendu Adámkovým folklorním slavnostem. Na pódiu se hrálo a tančilo, návštěvníky čekal trh i různé hry.

Orlickoústecko: Vařili guláš

Přívrat: Obec u České Třebové hostila Guláš Festival. Ve vaření kotlíkového guláše soutěžilo 12 týmů. Hodnotila se i regionální piva a buchty.

Pardubicko: Benefice v kempu

Lázně Bohdaneč: V areálu autokempu 
U Čochtana se o víkendu uskutečnil letní hudební festival On the Road, na němž zahrála například Vypsaná fiXa. Jeho výtěžek byl věnován pardubické organizaci CEDR a projektu Adopce na dálku.

Svitavsko: Akrobati lákali

Staré Město: V sobotu
skončilo mistrovství Evropy v akrobatickém létání. Poslední den se
na doprovodný program
letišti přijely podívat
tisíce lidí.