Hradecko: Život v pevnosti

Hradec Králové: Návštěvníci hradeckého muzea se v neděli stali na chvíli dávnými obyvateli královéhradecké bastionové pevnosti v 19. století a zahráli si hry tehdejších dětí.

Jičínsko: Králíci i drůbež

Hořice: V areálu na Závisti se již po šestatřicáté konala prodejní chovatelská výstava. Návštěvníci si mohli prohlédnout například několik druhů králíků, drůbeže nebo exotického ptactva.

Náchodsko: Sraz koloběžkářů

Červený Kostelec: V kempu Brodský se o víkendu konal už třetí celostátní sraz koloběžkářů. Na programu byly soutěže zručnosti, spanilá jízda i atraktivní skoky do vody.

Rychnovsko: Užili si jarmark

Vamberk: Sobota byla ve městě ve znamení Svatováclavského jarmarku. Kromě stánkového prodeje byla na náměstí pro návštěvníky připravena také hudební vystoupení.

Trutnovsko: Slavili den koule

Pilníkov: Den obce po-jali Pilníkovští po svém. Do centra dění postavili kouli v mnoha podobách. Děti i dospělí se bavili na atrakcích a dozvěděli se zajímavosti o tomto tvaru.

Chrudimsko: Darujte kolo

Chrudim: V pondělí bylo možné na Resselově náměstí věnovat funkční i rozbitá kola, cyklonářadí, přilby, reflexní vesty, náhradní díly nebo i lékárničky do sbírky Kolo pro Afriku.

Orlickoústecko: Nostalgická jízda

Orlickoústecko: Letos naposledy v sobotu vyjel nostalgický vlak. Cestující od 2. července vozil každý víkend z České Třebové, přes Ústí nad Orlicí na Králicko. Tentokrát ho táhla parní lokomotiva.

Pardubicko: Kladruby naruby

Kladruby nad Labem: Kladruby naruby. Takový byl název akce, která se konala v sobotu v hřebčíně. Kromě předvedení starokladrubských koní se návštěvníci mohli těšit i na koncert skupiny Buty.

Svitavsko: Gulášové klání

Jevíčko: Pivovarský park v Jevíčku provoněly v sobotu cibule a maso s různými ingrediencemi. O přízeň poroty a diváků soutěžilo ve vaření gulášů třináct týmů.