Hradecko: Hradec bez proudu

Hradec Králové: Nedělní výpadky proudu v části Hradce Králové způsobil podle mluvčí ČEZu Šárky Beránkové vadný kabel. Technici se závadou bojovali půl druhé hodiny.

Jičínsko: Den diabetu

Blata: V místním rodinném penzionu se sešly rodiny s dětmi, jenž trpí diabetem typu jedna. Cílem edukačního víkendu bylo ukázat účastníkům jak s cukrovkou žít.

Náchodsko: Od sklepa po půdu

Broumov: Návštěvníci kláštera mohli v sobotu nahlédnout do běžně nepřístupných míst. Viděli historickou část kláštera, rozsáhlé sklepní prostory, opatské sály i půdu.

Rychnovsko: Kuchtíci ve škole

Rokytnice v Orlických horách: Předvánoční kuchtění si užili návštěvníci v sobotu v místní škole. Soutěžilo se o nejlepší bramborový salát, utopence a jablečný závin. Nechyběla odborná porota.

Trutnovsko: Večerní průvody

Trutnov: V Krkonoších si užily děti večerní lampionové putování, za Martinem na bílém koni vyrazily v Trutnově, Vrchlabí a Peci pod Sněžkou.

Chrudimsko: Zátiší trochu jinak

Chrudim: V chrudimském Divadle Karla Pippicha se včera uskutečnil Workshop Denisy Krausové, který se zaměřil především na téma bizarních kompozic obrazů květinových zátiší.

Pardubicko: Za Martinem!

Pardubice: Po stopách 
svatého Martina se vydali 
v pátek návštěvníci akce, jež se konala v Galerii města Pardubic. Její součástí byla také výtvarná dílna spojená s výrobou lampionů a průvod.

Orlickoústecko: Učili děti tkát

Vysoké Mýto: V sobotu se v regionálním muzeu konala další dětská dílna v cyklu Už vím proč, dědo! Tématem bylo tentokrát tkaní, a to na různých druzích stavů. K vidění byla i Textilní výstava.

Svitavsko: Stovky pohlednic

Svitavy: Jak se změnilo město a jeho okolí za více než sto let se mohou dozvědět návštěvníci Městského muzea a galerie Svitavy ze snímků takzvané „zlaté éry pohlednic".