Událost Deníku potvrdil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. „Stalo se to v 6.42 hodin, kdy vlak projel návěst zakazující jízdu. Ke zranění ani k ohrožení vlakové cesty nedošlo,“ řekl Drápal s tím, že provoz na trati byl přerušen zhruba na dvě hodiny.

Tři mimořádné události jen za minulý týden

Chyby strojvedoucích se v posledních dnech objevují často, jen v minulém týdnu došlo ke třem mimořádným událostem. Nejhorší následky měla čelní srážka vlaků u Perninku na Karlovarsku, která si vyžádala dva lidské životy a dvě desítky zraněných. Záchranářům komplikoval práci nepřístupný terén , vlaky se srazily v údolí asi 500 metrů od železničního nádraží Pernink. Zraněné bylo nutné transportovat do značné vzdálenosti.

V pátek osobní vlak narazil do stojícího rychlíku v Běchovicích a v neděli se ocitly na jedné koleji dva vlaky u Černošic. Strojvedoucí rychlíku, když viděl před sebou osobní vlak, se naštěstí zachoval pohotově a se soupravou bezpečně zastavil. V tomto případě ale chybu učinila zřejmě obsluha návštěstidla, která ho nepřehodila na signál zakazující další jízdu.

Podobně jako loni na přelomu března a dubna zažívá tuzemská železnice sérii několika mimořádností v krátké době za sebou. Chyb strojvedoucích přitom letos v prvním pololetí ubývalo. Za to ale částečně může slabší provoz během nouzového stavu.