Sněhová nadílka po několika teplých zimách konečně nabídla možnost navoskovat prkýnka a vyrazit na svah.

Nejznámějším skiareálem je Kamenec

Nejznámější a asi nejnavštěvovanější je Skiareál Kamenec v Teplicích nad Metují. Podle jeho provozovatelů je celý areál otevřený pro návštěvníky. Jezdí se na hlavním kopci i slalomce a podmínky jsou téměř ideální. Na sjezdovce je aktuálně padesát centimetrů technického sněhu, který překrývá asi deset centimetrů vysoká vrstva přírodního prašanu upravená rolbou. Otevřené jsou i půjčovna lyží, občerstvení a vyhřáté zázemí.

Dalším známým střediskem je „Lyžařský areál Machov". Ten uspokojí svými parametry jak začátečníky, tak náročnější sjezdaře. Z horní stanice je při příznivém počasí nádherný výhled na Krkonoše. Neplacené parkoviště je asi padesát metrů od sjezdovky. Pamatují tu i na běžkaře, pro něž jsou připraveny a pravidelně udržovány tratě nejen broumovskými stěnami, ale i Stolovými horami v nedalekém Polsku. V obci Machov je také možnost ubytování v penzionech.

Zalyžovat si je možné i v samém cípu Broumovského výběžku, a to ve Ski areálu Janovičky u Broumova. V provozu jsou všechny tři sjezdovky a tři vleky. Na sjezdovkách leží 25 až 35 centimetrů prachového sněhu.

Lyžuje se i kousek od centra Náchoda

Sklouznout se je možné i nedaleko centra Náchoda, a to ve skiareálu Běloves. Ten nabízí dvě sjezdovky. Vlek Brabák na dolní sjezdovku je lehce přístupný z parkoviště od hotelu Bonato. Je 260 metrů dlouhý s kapacitou 452 osob/hod a převýšením 78 metrů. Horní vlek se jmenuje Maliňák. Je 380 metrů dlouhý s kapacitou 350 osob/hod a převýšením 92 metrů. Přístupný je asi pětiminutovou chůzí od horní stanice vleku Brabák, případně od Jiráskovy chaty z Dobrošova.

Příměstský lyžařský areál je v Chlívcích

S ideální dostupností maximálně sedm kilometrů od měst Červený Kostelec, Stárkov, Hronov či Rtyně v Podkrkonoší je k dispozici sjezdovka v krásném prostředí Jestřebích hor, a to na Švédském vrchu v obci Chlívce. Areál nabízí denně upravovanou sjezdovku v nenáročném terénu, a je tak ideálním lyžařským hřištěm pro výuku a pohodové lyžování. Parkování pro asi pětadvacet automobilů je přímo pod sjezdovkou. Občerstvení je zajištěno v místní hospodě v Chlívcích, která je vzdálená asi tři sta metrů. Běžkaři se tu dostanou do udržované běžecké stopy po hřebeni Jestřebích hor.

„Nebíčko" je areál položený přímo ve městě. Nachází se kousek od náměstí, za benzinovou pumpou v Polici nad Metují. Svými parametry uspokojí zejména děti a začátečníky. Sjezdovka je dlouhá 250 metrů, převýšení má dvaatřicet metrů a je bez terénních vln. V okolí jsou i dobře udržované běžecké tratě a na přilehlém svahu si děti užijí i sáňkování.

Nejvýše položená je sjezdovka na Hrádku

Nejvýše položenou na Náchodsku je málo známá sjezdovka na Panské stráni v obci Nový Hrádek. K dispozici jsou dvě sjezdové tratě, které jsou osvětleny a obsluhovány jedním vlekem s přepravní kapacitou pět set osob za hodinu.