První stupeň, bdělost, platil v neděli od dvou do deseti hodin na stanici Brod.

Vodohospodáři očekávali v sobotu večer, že Labe začne ještě stoupat dál na spodnějším toku Labe, ale ne tak výrazně. „Na Labské přehradě jsme otevřeli vodu, aby průtok šel přes přehradu Les Království, a tím se začne zvedat Labe až po Jaroměř a Hradec. Hladina v nádrži je ale poměrně nízko, je tam neškodný odtok. Takže bych neviděl, že by tam měl být nějaký problém,"  uvedl vedoucí dispečinku Povodí Labe Jiří Petr.

Jeho slova se potvrdila a přehrada Les Království vodu zadržela. První povodňový stupeň zde vodohospodáři nakonec nevyhlásili. Podle údajů na stránkách Povodí Labe k tomu ale zbývalo jen pár milimetrů.

Hasiči v pohotovosti

Ve Špindlerově Mlýně se voda v Labi držela v korytě a škody nezpůsobila. V pohotovosti ale hasiči byli. „Zatím všechno naprosto v klidu. Jinak stále prší, čekáme, co nám přiteče z hor," potvrdil dispečer hasičů před sobotní 22 hodinou.

Druhý stupeň, pohotovost, platil na Stěnavě v Meziměstí. od sobotní devatenácté hodiny až od půlnoci, pak srážky ustávaly a hladina se v neděli v osm hodin vrátila do normálu. První stupeň byl na téže řece v Otovicích.

Boční přítoky Stěnavy v Meziměstí v noci klesali. „Stěnavu sledujeme, s hasiči jsme v pohotovosti. Jsme připraveni odstranit případné naplaveniny. Řešíme včelí úly u řeky, aby je když tak nesmetla voda," řekl v sobotu v noci místostarosta Meziměstí Pavel Hečko.

V neděli v jedenáct hodin už všechny stanice hlásily normální stav. Srážky se totiž již v noci přesunuly na Liberecko, kde se hladiny řek také nepatrně zvedly.

Na ostatních místech Královéhradeckého kraje i v Pardubickém kraji zůstaly řeky klidné.