„Předvolební kampaň a prezentace má svá pravidla. Těsně před volbami za svoje názory platíme. Web Královéhradeckého kraje, který je placený z veřejných prostředků, ale posloužil k volební kampani jedné jediné politické straně. To není soukromý prostor  hejtmana.  Podle mě je to morální pochybení a zneužití veřejného prostoru," řekl zastupitel Miloslav Plass (ODS).

„Vyzval jsem hejtmana, aby svůj příspěvek odstranil a dal jasně najevo, že kraj není majetkem jedné politické strany. Také jsem podal návrh, aby dal stejný prostor na názory ostatních zastupitelů," dodal Vladimír Derner (KDU-VPM).

Hejtman v tom ale nevidí problém. „Na stránkách jsem  uveřejnil své prohlášení o spolupráci krajů a minulé vlády, která nebyla dobrá. Řekl jsem svůj názor, jak by měla fungovat další vláda a dal jakési volební doporučení ke straně, která bude spolupráci s kraji řešit jinak," bránil se hejtman.

Hájil Zemana

Předvolební propagaci své ČSSD z pozice hejtmana si neodpustil ani Francův pardubický kolega Martin Netolický. Jako známý příznivec Miloše Zemana den před volbami zveřejnil v jindy úředních zprávách na webu Pardubického kraje elaborát nazvaný „Nečasova vláda nám dělala jenom naschvály. Kraje potřebují vládu spolupráce", v němž pochválil Rusnokovu úřednickou vládu a nepřímo vyzval občany k volbě sociální demokracie.

„Přeji si, abyste nezapomněli, a volili ty, kteří ukázali, že dokáží pracovat pro region. Sociální demokracie podle mého názoru takové předpoklady má a dokáže zodpovědně vést naši zemi, aniž by musela krajům a jejich občanům okopávat kotníky," napsal Netolický.

U opozice v krajském zastupitelstvu však za to Netolický neschytal tak tvrdou kritiku. „Netolický to na web dávat nemusel, nevím, co tím sledoval a já bych tohle nikdy neudělal. Na druhou stranu ovšem buďme demokrati a poperme se s tím. Během kampaně se stávaly horší věci," řekl zastupitel  Jaroslav Zedník (TOP 09).