Podle průzkumu společnosti Sanep by se do královéhradeckého krajského zastupitelstva nedostaly TOP 09 a koalice Východočeši a STAN, jejichž zisk klesl pod pět procent. Na zastupitelská křesla by naopak dosáhli  Svobodní a seskupení Pirátů a Zelených.

Na prvních pěti místech se už několik měsíců pořadí nezměnilo:  stále vede hnutí ANO před komunisty, jejichž náskok nepatrně stáhla třetí ČSSD.  Čtvrtá je Koalice pro Královéhradecký kraj a pátá je ODS. Občanští demokraté si od minulého dotazování polepšili z velkých stran nejvíce: jejich zisk vzrostl ze 7,1 na 9,8 procenta hlasů. Do hradeckého  krajského zastupitelstva by se v březnu dostalo také hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Královéhradecký kraj - volební preference před říjnovými volbami do krajského zastupitelstva.

V Pardubickém kraji se na čelných místech žebříčku nejpopulárnějších volebních uskupení také nic zajímavého neděje, preference lidovecké Koalice pro Pardubický kraj, ČSSD i hnutí ANO jsou už řadu měsíců neměnné. Na svém se drží i komunisté.

Vítr je však v té dolní části žebříčku. V Pardubickém kraji stejně jako v hradeckém pomalu padají preference TOP 09, naopak roste ODS a co je ještě zajímavější, průzkum Sanepu  poprvé – a také v obou krajích – ukázal vzestup doposud marginálních Svobodných. Ti v Pardubickém kraji kandidují společně se Soukromníky. Naopak se nedaří – opět podobně jako v Hradci – získat voličskou přízeň Východočechům, dlouhodobě ji ztrácí i Strana práv občanů a mimo zájem jsou i Starostové a nezávislí. Ale do voleb je ještě daleko…

Pardubický kraj - volební preference před říjnovými volbami do krajského zastupitelstva.