Knihu vydalo svobodské vydavatelství ZiTo, její křest se uskutečnil v Galerii Veselý Výlet v Peci pod Sněžkou v neděli. Od pondělí je publikace k mání téměř ve všech knihkupectvích i informačních střediscích a také ve zmíněném vydavatelství.

V Galerii Veselý Výlet uspořádal Petr Toman s manželkou Ivanou, která je spolu s ním autorkou textů, výstavu. Pro veřejnost bude přístupná s listopadovou přestávkou až do ledna.

Autor Petr Toman letos oslavil 75. narozeniny. Nová publikace je vlastně dárkem, který si dal sám sobě. Autor je milovníkem létání v malých letadlech s motorem i bez něj, avšak naštěstí nevlastní pilotní průkaz, takže se v letadle může věnovat fotografování. To byl také důvod, proč se vydal při hledání nových témat i za hranice Krkonoš a z letadla fotografuje krajinu po celé České republice. A právě jedinečnost a rozdílnost těchto úchvatných krajin daly vzniknout obsáhlé publikaci Jedinečné krajiny České republiky z letadla, která představuje rozmanitou krásu krajiny. V právě vydané čtvrté knize se opět vrací do svých Krkonoš, které jsou jeho srdeční záležitostí a hlavně je v nich doma.

Romantický večer na Stezce korunami stromů Krkonoše.
FOTO, VIDEO: K romantickému západu slunce na vrcholu Stezky hrálo smyčcové duo