„Peníze poslouží na její rehabilitaci a kompenzační pomůcky. Další získané peníze opět rozdělíme mezi ostatní těžce zdravotně postižené děti," řekla Deníku bývalá místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Kateřina Klasnová, která je spoluzakladatelkou fondu.

S myšlenkou pomoci postiženým dětem prostřednictvím výstupu na naši nejvyšší horu přišel Jaroslav Petrouš, handicapovaný sportovec a člen atletického klubu TP Hvězda Pardubice. Na Sněžku půjde už počtvrté, ve třech předcházejících ročnících se podařilo vybrat celkem 1 435 000 korun.

Podpořit Lilienku může kdokoli koupí trička či dalších předmětů s logem projektu - k dostání jsou na e-shopu www.klapeto.eu, nebo dnes ve stánku nadačního fondu přímo v Peci pod Sněžkou. Poslat lze také jakoukoli částku na transparentní účet nadačního fondu 2200692979/2010

Akce začíná v 9 hodin a slavnostní ukončení je v 15 hodin na centrálním parkovišti. Návštěvníci se mohou těšit na celou řadu atrakcí - malování na obličej, balónkovou dílnu, skákací hrad, koloběžky, obrazy z písku, fruit carving (vyřezávání z ovoce v podání v této disciplíně oceněného Radka Vacha), bobovou dráhu, „opičí" monkey park a mnoho dalšího. Odpoledne vystoupí kapela Memphis a Koneckonců. Dnem bude provázet moderátorské duo Luboš Xaver Veselý a Martin Zach. „Krakonošem", který symbolicky otevře účastníkům výstupu bránu na Sněžku, bude letos známý český polárník Václav Sůra.

Jaromír Fridrich