Zúčastnilo se ho asi 2500 lidí. Rodina malé Pavlínky tak dostala od Nadačního fondu KlaPeto nový vůz Opel Corsa.

Lidé si koupili 2500 triček

„Bylo to pro nás obrovské překvapení a šok. Byli jsme oba s přítelem dojatí, kolik lidí naší Pavlínce pomohlo a kolik jich šlo spolu s námi na Sněžku," říká Pavlínčina maminka Veronika. Auto rodina potřebuje na jízdy k protetikovi a za lékaři.

Pátý ročník charitativního výstupu na Sněžku, který pořádá Nadační fond KlaPeto, byl plný rekordů. Rekordní byla účast zdravých i handicapovaných, čas, za který autor projektu Jaroslav Petrouš vyšlápl nejvyšší českou horu, množství prodaných benefičních triček – prodalo se všech 2500 kusů, i vybraná částka.

Handicapovaný atlet překonal sám sebe

„Díky obrovské částce budeme moci obdarovat dalších zhruba 16 handicapovaných dětí a rozšířit tak naši velkou KlaPeto rodinu," dodávájí organizátoři výstupu Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš.

Handicapovaný atlet Petrouš, který se před pěti lety, krátce po amputaci levé nohy nad kolenem, rozhodl tuto akci uspořádat, vyšel letos na Sněžku vyšel za pouhou 1 hodinu a 41 minut.

Za předchozí čtyři ročníky se podařilo vybrat 2, 298 milionu korun a rozdat 31 příspěvků na rehabilitace a kompenzační pomůcky, které nehradí pojišťovny.