První trasa nazvaná Skalní trail se svým profilem řadí k enduro trailům, svojí šířkou je však přístupná všem bikerům a milovníkům jízdy na horském kole. Součástí trailu jsou dřevěné lávky, klopené zatáčky, terénní vlny a podobně. Spodní část trati začínající u horní stanice lanovky U Slona je uzpůsobena i pro nejmenší bikery od 10 let. Nahoru se pohodlně dostanete lanovkou a start je hned u horní stanice. Můžete se zde také před jízdou občerstvit v horské chatě Slaměnka.

Druhá trasa nazvaná Sloní trail je určena především pro nejmenší a začínající cyklisty, kteří si chtějí vyzkoušet jednoduché terénní vlny a klopené zatáčky. Začíná u Wellness hotelu Vista a končí nad spodní stanicí lanovky U Slona. Dostanete se po ní tedy k bobové dráze a dalším atrakcím, které areál nabízí, nebo se můžete vrátit zpět k hotelu po pohodlné a bezpečné cestě.

Vyzvedněte si v kterémkoliv informačním centru v kraji Vandrovní knížku s podrobně popsanými 17 nejzajímavějšími cyklotrasami a vyzkoušejte alespoň tři z nich. Ulovte tři razítka do Vandrovní knížky a budete zařazeni do slosování o 20 cen. Soutěž trvá do 19. října 2015. Pořádají ji Pardubický kraj a Destinační společnost Východní Čechy, hlavním partnerem je společnost CYKLO WORLD, a. s.

Podrobnosti včetně Vandrovní knížky ke stažení najdete na www.vychodnicechy.info/cyklopecky.