Nové víkendové vlakové linky se postarají o spojení mezi městy ležícími v polském pohraničí s Královéhradeckým krajem.

Celodenní jízdenka za 120 korun

Jde o výsledek dohody mezi společnostmi Koleje Dolnośląskie (KD), GW Train Regio a Královéhradeckým krajem a Dolnoslezským vojvodstvím. Podle ní budou jezdit čtyři páry vlaků z Trutnova do stanice Sedzislaw a čtyři páry vlaků mezi Wałbrzychem, Meziměstím a Adršpachem.

Cílem zavedení těchto spojů je především podpora cestovního ruchu v česko-polském příhraničí. Celodenní jízdenka vyjde na 120 korun pro dospělé.

V případě linky z Trutnova pojedou vlaky přes Královec, Lubawku a Kamiennu Góru do stanice Sędzisław, kde bude zajištěn přestup na polské vnitrostátní vlaky společnosti Koleje Dolnośląskie (KD) ve směrech Jelenia Góra a Wrocław.

Na trati z Trutnova pojedou vždy čtyři vlaky, které budou odjíždět z Trutnova v 7:36, 11:34, 15:29 a 19:36 hodin.

Druhá linka obstará spojení mezi Meziměstím a Wałbrzychem, kde pojedou vlaky rovněž čtyřikrát denně. Ranní spoj začne svou cestu už ve Wrocławi a pojede až do Adršpachu, odkud se vrátí zpátky do Wałbrzychu. Pak dvakrát pojede jen do Meziměstí a poslední spoj má odvézt návštěvníky opět až do Adršpachu. Odjezdy vlaků z Meziměstí jsou v 9:23, 11:23, 15:23 a 19:18 hodin. Kompletní jízdní řády najdou cestující na stránkách GW Train Regio.

Každý víkend až do září

Dopravce nasadí na nové linky motorové jednotky Pesa SA134. V minulých dnech už absolvovaly zkušební jízdy. Na trať se vydávají pravidelně každý víkend už od soboty 28. dubna a budou jezdit až do 2. září.

Mají se vydat na trať rovněž ve dnech, které jsou českými a polskými státními svátky, například 3. května nebo 15. srpna.

Návrat po patnácti letech

Osobní vlaky přes přechod na Broumovsku jezdily naposledy v roce 2003, o deset let později na této trati skončil také provoz nákladních vlaků.