Během jediného týdne tak klesl počet lidí bojujících s nákazou covidem-19 o celých 25 procent. Naopak nejhorší týden epidemie má za sebou region co se počtu úmrtí týká. Za posledních sedm dní zemřelo na Královéhradecku přesně 100 lidí s onemocněním covid-19. O týden dříve si nemoc vyžádala 72 životů. Nynější počty mrtvých podle odborníků korespondují s rekordními počty nakažených v druhé polovině října.

Dobrá zpráva přišla včera z hradecké fakultní nemocnice. Za poslední týden tam po dlouhé době mírně klesl počet pacientů – ze 150 na 140. „Pozitivní je, že se zastavil prudký nárůst počtu pacientů z přelomu měsíce. Na mnoha pracovištích je to přesto extrémně náročné, protože máme stále vysoký počet v práci nepřítomných kolegů, kteří jsou nemocní nebo se starají o své blízké. Všichni zaměstnanci si zaslouží velké uznání a poděkování,“ poznamenal ředitel fakultní nemocnice Vladimír Palička. Zhruba o polovinu oproti minulému týdnu se podle něj snížil také počet zájemců o odběr vzorků.

Zlepšení situace hlásí i největší domov pro seniory v kraji. Třetí kolo plošných testů v Domově U Biřičky odhalilo 13 nakažených. To je výrazně méně než v předchozích kolech. Celkem se v zařízení nakazilo asi 150 lidí. Aktuálně jich je ale nemocných už jen 43.

Aktuálně v kraji

Podle pátečních dat krajských hygieniků zůstává v regionu necelých šest tisíc lidí s nákazou koronavirem. Zatímco na Hradecku, Jičínsku a Náchodsku počet nemocných za posledních 24 hodin klesl, na Rychnovsku a Trutnovsku počet aktivních případů nepatrně vzrostl. 15 lidí s covidem-19 za poslední den v kraji zemřelo.

V absolutních číslech zůstává nejvíce nemocných na Hradecku. Při přepočtu na 100 tisíc obyvatel se ale právě tam šíří v posledních sedmi dnech koronavirus nejméně. Největší pravděpodobnost nakazit se mají na Královéhradecku v současné době obyvatelé okresu Jičín.