Vůz tvoří tři hlavní celky, kterými jsou samotné vozidlo, speciální vestavba se zdravotnickým vybavením včetně transportní techniky a informační a komunikační technologie. Další sanitky značky Volkswagen budou sloužit na výjezdových základnách v Hradci Králové a Jičíně. Zdravotnická záchranná služba zaplatila za čtyři nové speciální vozy téměř 13 milionů korun.

„Pro zvýšení bezpečnosti našich pacientů pořizujeme nové sanitky s pohonem všech kol, nejvýkonnějším motorem a automatickou převodovkou,“ informoval ředitel krajských záchranářů Libor Seneta. Součástí zdravotnického vybavení moderních sanitek je multifunkční monitor s defibrilátorem, kardiostimulátorem, automatickým měřením krevního tlaku, kapnometrem, 12svodovým EKG a možností telemetrického přenosu EKG do kardiocentra Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Základem informačního systému v sanitkách je palubní počítač pro oboustrannou datovou komunikaci se zdravotnickým operačním střediskem, silniční navigaci a odesílání statusových hlášení.