"Opravovat se už budou pouze břehy, aby se uvedly do původního stavu, a zadělávat se budou díry, kde se propadl bagr. Horní rybník je do půlky plný, spodní - větší rybník je ještě prázdný, voda jím jen protéká. V příštím týdnu by si ho ještě měli projít archeologové, aby prověřili, že tam nic není a řekli, že ho můžeme napustit," vysvětluje kastelán zámku Tomáš Kořínek.

Opravou projde i poškozené dřevěné zábradlí na březích, které se vrátí do původních míst.

"Rybníky by mohly být do měsíce napuštěné. Záleží i na domluvě s Rybářstvím Kolowrat, kolik vody nám pustí z Broumaru. V pondělí v příštím týdnu se pak spodní část parku na zimu zavře, otevře se na začátku dubna, kdy by mělo být všechno hotové a připravené na novou návštěvnickou sezonu," říká kastelán.

Milovníci rybaření se pak mají na co těšit. "V rybnících budou určitě i ryby, protože na akci se podílel také Český rybářský svaz, jak krajská, tak opočenská organizace. Jsme domluveni, že ryby bude možné v návštěvní době parku chytat," dodává Tomáš Kořínek.

A neuzavírá se jen park, sezona už skončila i na opočenském zámku. Zájem o něj se letos v říjnu enormně zvýšil. Zatímco loni přišlo v tento měsíc okolo 1900 návštěvníků, letos to bylo 3 300. Přispěly k tomu hlavně mimořádné akce - pohádková představení na zámku a prohlídky běžně nepřístupných prostor. Za celou sezonu pak na zámek zavítalo přibližně 49 až 50 tisíc výletníků.