Kromě dvaceti hlídek byl k dispozici i vrtulník, ze kterého policisté přijímali aktuální informace o provozu. Policisté zkontrolovali 371 vozidel a zjistili 167 přestupků. Za 159 z nich uložili blokové pokuty za 93 300 korun. Zbývajících osm přestupků oznámili správnímu orgánu, protože se jednalo o závažné přestupky, za které správní orgán může uložit zákaz řízení na 1 až 12 měsíců. Jednalo se o předjíždění v místech, kde je to zakázáno, nebo o výrazné překročení rychlosti.

Řidiči byli nejvíce pokutovaní za nedodržení předepsané rychlosti (79) a za nevyhovující technický stav (25). U dvou řidičů policisté zjistili požití alkoholických nápojů.   (kor)

Nehody řidiček: Bouraly kvůli rychlosti
Ve čtvrtek v jednu hodinu odpoledne v obci Dolní Radechová na Náchodsku devětapadesátiletá řidička zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti dostala na mokré vozovce smyk a sjela napříč silnicí do potoka. Z nehody vyvázla bez zranění. Škoda činí 50 tisíc. A podobný případ se na Náchodsku stal i stejný den večer. Šestatřicetiletá řidička Fordu Scorpio, která jela směrem na Hronov, zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti dostala s vozidlem na mokré vozovce smyk a vyjela vpravo do příkopu. Vyvázla naštěstí bez zranění. Pokutu 500 korun stejně jako její „kolegyně" zaplatila ihned.