Podle projektu, který schválila rada kraje, by se měly přistavět nové prostory u heliportu nedaleko hradecké fakultní nemocnice, záchranáři budou mít k dispozici také simulátor práce v obtížných podmínkách a lezecký trenažér. V plánu je také modernizace věže vzdělávacího a výcvikového střediska v Hradci Králové, kde by mělo být umístěno jedenáct nových simulátorů.

„Cílem projektu je rozvíjet specifické dovednosti zdravotníků, a rovněž i spolupráci zdravotnické záchranné služby s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému při řešení mimořádných událostí," řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Nová základna v Temném dole

Součástí modernizace je i projekt na vybudování výjezdového stanoviště záchranářů v Temném Dole, Kraj plánuje opravu dvou tamních objektů: v jednom by měla vzniknout výjezdová základna pro Krkonoše, v druhém by mělo být modernizované vzdělávací a výcvikové středisko záchranářů. „Kraj plánuje žádat o evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, která by měla činit 90 procent celkových nákladů," informovala mluvčí kraje Martina Götzová.

Loni záchranáři v Královéhradeckém kraji zasahovali u 49 240 případů. Bylo to o dvě procenta více než v roce 2014.