Provoz pro návštěvníky bude nadále zajišťovat Regionální muzeum Náchod, které už chystá studii možných úprav. Muzeum by například chtělo výtahem zpřístupnit podzemí pevnosti hendikepovaným, seniorům či menším dětem. Při sestupu do podzemí je totiž nutné sejít 170 schodů, při výstupu jich je ještě více, což některé návštěvníky odrazuje. V plánu jsou také obnova vstupního objektu či další prohlídková trasa podzemím.

Výravu přivedou do varu Horkýže slíže

Výrava /SOUTĚŽ/ - Chcete vyhrát volnou vstupenku na dnešní trojkoncert na letním parketě ve Výravě? Rocková show začíná úderem 20. hodiny a na podiu se postupně vystřídají kapely Tři sestry, Horkýže slíže a Doktor P.P. Lístek získáte jednoduše – stačí, když se zapojíte do naší soutěže a správně odpovíte na jednoduchou otázku, která tentokrát zní: „Ze kterého města pochází skupina Horkýže slíže?" Své odpovědi posílejte v pátek (10. 7.) do 10 hodin dopoledne na e-mailovou adresu veronika.skrivanova@denik.cz a nezapomeňte připojit své kontaktní údaje a předmětu zprávy napsat heslo „Výrava". Hodně štěstí!

Dobrá zpráva…pro Nový Bydžov

Hradecko - V minulosti žila v Novém Bydžově velká komunita Židů. Dodnes ji připomíná rozsáhlý hřbitov, synagoga a další památky ve městě. Teď také zbrusu nová publikace s názvem Židé v Novém Bydžově a okolí. Její autorkou je historička Blanka Rozkošná, která se tématem zabývá dlouhodobě. Zajímavou knihu, která mapuje židovské osídlení v Bydžově od 16. století, si můžete zakoupit v místním městském muzeu nebo na podatelně městského úřadu.