Předseda představenstva holdingu Miroslav Procházka řekl, že rozhodnutí ÚOHS bere holding jako konečné a nebude ho dále napadat. „Nyní se budeme snažit dohledat osoby, které jsou zodpovědné za nesprávné rozhodnutí, které je předmětem pokuty, a budeme po nich požadovat náhradu škody," uvedl Procházka.

Případ v minulosti řešil Krajský soud v Brně i Nejvyšší správní soud. ÚOHS před nimi původně půlmilionovou sankci neobhájil. Nyní znovu rozhodl, že holding neměl bez soutěže uzavřít smlouvu se společností Puro-Klima. Cena zakázky z roku 2008 byla přitom 118 milionů korun. ÚOHS nyní opět konstatoval, že zadat zakázku v jednacím řízení bez soutěže, byla chyba a mělo to vliv na výběr nejvhodnější nabídky.Polehčující okolností údajně bylo, že smlouva byla uzavřena před sedmi lety.  Podle specialistky na veřejné zakázky Andrey Schelleové z advokátní kanceláře Achour & Hájek je podobný přístup při zdůvodnění pokuty atypický. „Přihlížení k délce správního řízení při vyměřování sankce považuji za problematické, jelikož něco takového zákon o veřejných zakázkách přímo neumožňuje," uvedla Schelleová.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje řídí činnost krajských nemocnic v hradeckém kraji. Kraj má čtyři nemocnice, ve kterých je zhruba 1500 lůžek a pracuje v nich více než 2000 zaměstnanců.