Podvedená se s domnělým doktorem na zahraniční misi seznámila prostřednictvím sociální sítě. Přibližně po týdnu dopisování ji měl požádat, zda ji může zaslat balík, který mu uschová a on si ho následně vyzvedne. Svou žádost opíral opět o promyšlenou legendu, jak to v těchto případech bohužel bývá. Ženě uvedl, že je na území, kde je válka, a z tohoto důvodu potřebuje zaslat své dokumenty a cennosti, aby mu je uschovala.

Také ji napsal, že má poté v plánu přijet do České republiky. Poškozená se zasláním souhlasila a poskytla své osobní údaje přepravní službě. Balíček měl poté cestovat s tím, že byl vždy někde problém a zásilku zadrželi. Kurýr pak požadoval zaslání peněz na úhradu poplatků, které žena vždy zasílala na jiný bankovní účet. Celkem takto od dubna letošního roku postupně poslala téměř 780 tisíc korun. 

Vlakové neštěstí v Českém Brodě
Vlakové neštěstí v Brodu mělo dopad i na cestující v Hradci

Trutnovští kriminalisté nyní případ šetří pro spáchání trestného činu podvod, kterého se měl navíc neznámý pachatel dopustit v době vyhlášeného nouzového stavu. Při dopadení a odsouzení mu může hrozit až 8 letý pobyt ve vězení. 

Podobné případy, při kterých podvodníci vystupují v konverzaci jako lékaři na zahraničních misích, vojáci či námořníci, nejsou bohužel ojedinělé. Na takové podvody už naletělo velké množství důvěřivých a oklamaných lidí. Ti žadatelům posílají své peníze na vymyšlené poplatky a než samotný podvod prohlédnou, přijdou mnohdy o statisíce.

Vlak - Ilustrační foto
Tragická smrt. V Hradci došlo ke střetu vlaku s osobou, ta na místě zemřela