Kulisy se mění, ale děj zůstává stejný. Nebo alespoň podobný.  Letní dovolené před třiceti či čtyřiceti lety a dnes, jsou ve svém základu vlastně pořád stejné.

Pravda, auta máme dnes jiná, oblečení má také jiný střih a s kolem Sobi asi nikoho nepotkáte, ale cíle jsou pořád stejné. Vyrážíme za odpočinkem, dobrodružstvím a poznáním.

Navštěvujeme hrady a zámky, lezeme po skalách, zdoláváme řeky, vyrážíme na výlety s dětmi…

Na čtyřech následujících fotografiích můžete společně s námi zavzpomínat na léta svého mládí, případně se podívat, jak dovolenkové dny prožívali vaši rodiče či prarodičové…

Namátkové příklady: Fajn sedmdesátá i osmdesátá léta

- Do zahraničí se v 80. letech minulého století jezdilo méně než dnes. Cílem rodinných výletů tak nejčastěji byly historicky zajímavá místa v České republice. Kupříkladu paní Ludmila Eliášová se svými dětmi Radkou a Ondrou z Nových Sídel u Litomyšle byla na návštěvě východočeského Ústí nad Orlicí. v roce 1980.

- Táborům se v 70. letech minulého století říkalo ještě Pionýrské, ale jejich náplň byla stejná jako dnes. Hry, táboráky, koupání a výlety do přírody. Třeba v roce 1974 bylo možné navštívit dětský pionýrský tábor někde v podhůří Orlických hor.

- Plochá dráha stávala ve Svitavách v 60. letech minulého století v místech dnešního koupaliště.

- Všude dobře, doma nejlépe. V roce 1970 byla paní Ludmila Eliášová na procházce se synem Břetislavem na louce za domem v Nových Sídlech.

(Pozn.: Související snímky si můžete prohlédnout v tištěné verzi úterního Deníku na straně 2.)

René Flášar