Předchozí
1 z 7
Další

Herní krajina Pecka, Velká Úpa v Krkonoších

Kde? K atrakci se dostanete sedačkovou lanovkou Portášky z Velké Úpy na horní stanici. U dolní stanice je parkoviště. Zpět se dá sjet na horských koloběžkách. Vyjít se dá i pěšky po poměrně strmé asfaltové cestě nebo lesní stezkou, která však není vhodná pro kočárky.

Proč? Dětské hřiště u horní stanice třímístné lanovky tvoří interaktivní dřevěné sochy na motivy krkonošské fauny obsahující herní prvky. Děti mohou projít sochou rysa dlouhou 15 metrů, rozhlédnout se do údolí z paroží jelena nebo se projít po lanové stezce.

Další zajímavosti: Herní krajina Pecka v nadmořské výšce 1062 metry spojuje poznání přírody, zážitek z architektury a hravost.

V sobotu slavnostně otevřeli ve Velké Úpě Herní krajinu Pecka, výjimečný projekt plný nápaditých prvků.Nad Velkou Úpou byla 21. července 2018 otevřena nová naučná stezka v podobě herní krajiny s názvem Pecka. Stezka vznikla jako součást přeshraniční česko-polské spolupráce.Zdroj: Deník / Michal Fanta

Rytířské hradiště, Hradec Králové - městské lesy

Kde? K hradišti vedou dvě značené trasy od Zděné boudy v Hradci Králové - Malšovicích dlouhé 700 metrů a jeden kilometr. K blízkému Lesnímu hřbitovu se dá dojet autobusem linky číslo 9 nebo autem a zbylých několik set metrů dojít pěšky.

Proč? Přírodní dětský park Rytířské hradiště leží v královéhradeckých městských lesích poblíž rybníků Kříž a Češík a nedaleko od Lesního hřbitova v Malšovicích. Atrakce nabízí možnost pozorovat okolní lesy z hlavní hradní věže, pískoviště či bludiště s prolézačkami.

Další zajímavosti: Děti si mohou s doprovodem opéct buřty na ohništi. V areálu jsou informační panely s přírodní tematikou. Vnitřní prostor i okolí se postupně doplňuje o nové vzdělávací a herní prvky.

Rytířské hradiště v hradeckých lesích.Rytířské hradiště v hradeckých lesích.Zdroj: Ivo Jež

Dopravní a dětské hřiště, Náchod - Běloves

Kde? Po odbočení z hlavní silnice z Náchoda do Polska směrem na Běloves je po několika desítkách metrů parkoviště přímo u areálu.

Proč? Rozsáhlý areál s velkorysým zázemím a mnohostranným využitím pro děti a mládež. Téměř nové moderní dopravní hřiště, pumptracková dráha a velké dětské hřiště s řadou atrakcí se rozkládá u silnice vedoucí do Bělovsi.

Další zajímavosti: Ústřední budova skýtá občerstvení, sociální a jiné zázemí.

Součástí hřiště v náchodské Bělovsi je i pumptracková dráha.Součástí hřiště v náchodské Bělovsi je i pumptracková dráha.Zdroj: město Náchod

Sportovní park a dětské hřiště U Svatých, Holohlavy

Kde? Po odbočení vpravo u obchodu s potravinami ze státní silnice z Hradce Králové do Jaroměře odbočte po 50 meterch vpravo do Školní ulice a vlevo do Smiřické ulice. Hřiště a malé parkoviště je těsně za železniční tratí.

Proč? Malebný volnočasový areál otevřený v roce 2020 leží na klidném okraji Holohlav nedaleko od Jaroměře v ulici Na lávkách při železniční trati. Směrem od ulice je takzvaná houpavá dráha pro koloběžky. Ve středu areálu je víceúčelové sportovní hřiště s umělým povrchem a v nejklidnější části ve stínu vzrostlých stromů rozmanité dětské hřiště s převážně dřevěnými prvky. Děti tam mají k dispozici různé druhy houpaček, houpací síť nebo pískoviště, k nerezové skluzavce se dostanou po šikmé ploše a přes dřevěný domeček.

Další zajímavosti: Nechybí lavičky a venkovní posezení pod střechou či ohniště. V sousedství areálu je malé parkoviště.

Holohlavy na Hradecku nabízí rozmanité dětské hřiště s převážně dřevěnými prvky.Holohlavy na Hradecku nabízí rozmanité dětské hřiště s převážně dřevěnými prvky.Zdroj: Deník/Stanislav Ďoubal

Dětské a workoutové hřiště Američák, Česká Skalice

Kde? Na Husově náměstí v centru České Skalice odbočte do Zelené ulice, na následující křižovatce u základní školy pokračujte rovně do vedlejší ulice sportovní a první odbočkou vlevo do Nerudovy ulice. Zaparkovat se dá v okolí hřiště.

Proč? Mezi panelovými domy v Nerudově ulici v České Skalici radnice v roce 2020 otevřela hřiště pro malé i větší děti a mládež. K dispozici je závěsná a vahadlová houpačka, prolézačky, kolotoč, pískoviště nebo věž se skluzavkou. 

Další zajímavosti: V areálu hřiště je také lanový parkur, trampolína či dopadová plocha s umělým trávníkem. Takzvaný Američák je otevřený nonstop, workoutové hřiště od května do září od 6 do 21 hodin.

Kam vyrazit s dětmi zdarma. Třeba do České SkaliceV areálu hřiště v České Skalici je také trampolína.Zdroj: Deník/Stanislav Ďoubal

Dětské hřiště Partyzánská, Jaroměř

Kde? Ve směru od centra Jaroměře odbočte z hlavní silnice na Náchod mezi zastávkami v ulici Palackého vlevo do Partyzánské ulice. Hřiště budete mít vzápětí po pravé ruce, parkovat se dá přímo v ulici.

Proč? Necelý rok je otevřené nové dětské hřiště v Partyzánské ulici v Jaroměři. Po dlouhodobě plánované modernizaci mají děti k dispozici prolézačku s lezeckými stěnami, skupinovou houpačku zvanou hnízdo, věž se skluzavkou, výlezy a mosty, vahadlovou houpačku nebo balanční desku na dvou pružinách či pískoviště a točidlo.

Další zajímavosti: Na místě odstíněném od hlavní silnice domy a stromy nechybí malé sportoviště, k dispozici jsou lavičky a menší travnatá plocha se zelení.

Dětské hřiště v Partyzánské ulici v Jaroměři je otevřené necelý rok.Dětské hřiště v Partyzánské ulici v Jaroměři je otevřené necelý rok.Zdroj: Technické služby města Jaroměře

Dětské a workoutové hřiště, Stěžery

Kde? Na světelné křižovatce odbočte z hlavní silnice z Hradce Králové do Nového Bydžova vlevo. Po zhruba 100 metrech odbočte vlevo na parkoviště u pivovaru Beránek.

Proč? Na jaře roku 2021 otevřela obec Stěžery u Hradce Králové workoutové hřiště s kladkovou lanovkou pro děti či kolotočem. Poklidný areál mezi pivovarem Beránek a fotbalovým hřištěm se bude dále rozrůstat, na travnatých plochách má vzniknout park s rybníkem. 

Další zajímavosti: Občerstvení je možné v restauraci pivovaru.

Stěžery u Hradce Králové lákají na workoutové hřiště s kladkovou lanovkou.Stěžery u Hradce Králové lákají na workoutové hřiště s kladkovou lanovkou.Zdroj: Deník/Stanislav Ďoubal