Nový ročník stipendijního programu pro mediky vyhlásil Královéhradecký kraj. Dalších 6 milionů korun je připraven poskytnout prostřednictvím svého zdravotnického fondu studentům šestých ročníků lékařských fakult, kteří se rozhodnou pracovat v jedné z nemocnic v regionu. Vykompenzovat se tak snaží dlouhodobý nedostatek lékařů v našem kraji.

„Vyplácení stipendií a cílená motivace mediků probíhá v našem kraji již osmý rok. Za tu dobu se podařilo získat pro nemocnice v Královéhradeckém kraji už více jak 175 nových lékařů, kteří nám částečně pomáhají řešit dlouhodobý nedostatek lékařského personálu ve zdravotnických zařízeních,“ řekl radní pro oblast zdravotnictví Zdeněk Fink.

Po zubařích je na Rychnovsku stále velká sháňka
Jako najít poklad. Zubaři na Rychnovsku stále chybí, pacienti musí dojíždět

Podmínkou pro získání stipendia je nástup a setrvání v jednom ze zdravotnických zařízení v regionu po dobu nejméně čtyř let.

Do zmíněného krajského stipendijního programu se mohou hlásit studenti devíti oborů lékařství, mezi podporované obory patří anesteziologie a intenzivní medicína, neurologie či otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku. Studenti těchto oborů mohou získat stipendium ve výši 100 tisíc korun. U prioritních oborů, jako je pediatrie, vnitřní lékařství, klinická onkologie, psychiatrie, radiologie a zobrazovací metody či všeobecné praktické lékařství, může stipendium dosáhnout výše až 150 tisíc korun.

Ze semináře.
Praktických lékařů v kraji není dost, posílit by je mohla mladá krev

Rozdělovat je bude Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje.

Žádost o stipendium lze zaslat do 5. května letošního roku na adresu: Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje, Pivovarské náměstí 1245, 500 03 Hradec Králové. Obálka žádosti musí být viditelně označena nápisem „Stipendium“.