Hasiči museli kropit během zápasu oheň, který rozdělali hostující příznivci ve svém sektoru. Navíc zničili sedačky. Policisté si po zápase na vandaly posvítili. Škoda na majetku byla vyčíslena na 25 tisíc korun. Na hřišti ovládli derby domácí Votroci 2:0. Hosté se nepředvedli v dobrém světle ani na hřišti, ani v hledišti.

Policisté se objevili v ulicích Hradce Králové už před zápasem. Koordinovali příjezd pardubických fanoušků a jejich pochod z vlakového nádraží směrem na stadion tak, aby nedošlo ke kontaktu se skupinou domácích fandů.

Zdroj: Stanislav Ďoubal

„Od začátku utkání bylo na straně domácích ve třech případech použito choreo, v posledním případě byla použita i pyrotechnika v počtu 20 kusů. V 80. minutě zápasu, tentokrát v hostujícím sektoru, bylo použito choreo o velikosti 6x3 metry a opět pyrotechnika. Došlo při tom k zahoření a úmyslnému rozšíření ohně,“ popsala dění na tribunách z pohledu Policie ČR mluvčí Šárka Pižlová.

Nepochopitelné počínání pardubických fanoušků během derby.
Oheň, zničené sedačky a diskuse o fanoušcích. Hasiči kropili rowdies Pardubic

Po ukončení utkání policisté krajské pořádkové jednotky zasahovali v sektoru hostí, o chvíli později měli práci v prostoru před stadionem u vstupu pro hosty. Před sektorem domácích pak půl hodiny po zápase použili donucovací prostředky proti jednomu z fanoušků.

„Policistům se poté podařilo uklidnit agresivní chování fanoušků a při jejich odjezdu již nezaznamenali žádné protiprávní jednání. V rámci policejní akce policisté zajistili celkem 8 osob a uložili 2 pokuty v příkazním řízení,“ konstatovala policejní mluvčí.

Policisté v Hradci Králové hlídali cestu fanoušků Pardubic na fotbalové derby.
VIDEO: Fanoušci vyrazili na fotbalové derby, doprovod jim dělali policisté