V úterý 5. prosince zavítají na Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Hradec Králové, prohlédnou si perinatologické centrum NEORES. To jako jedno z 12 center v České republice zajišťuje péči o nejzávažnější těhotenské komplikace včetně předčasných porodů od 24. týdne těhotenství. Dále navštíví lůžkové oddělení a v herně se setkají s dětskými pacienty.

Pak už zamíří na Krajský úřad Královéhradeckého kraje. Prezidentský pár také poobědvá s hejtmanem a jeho manželkou.

V nemocnicích v Královéhradeckém kraji podalo k 1. prosinci výpověď z přesčasové práce zhruba šest stovek lékařů. Premiér Petr Fiala se nakonec s lékaři dohodl, že jednání budou pokračovat.
V Hradci dalo výpověď z přesčasů 400 lékařů. Čeká je další jednání

Na úterním programu je rovněž návštěva Náchodska a novoměstských firem Elton hodinářská a Bohematic. Další cesta povede na Rychnovsko do Dětského domova Sedloňov, kde se Pavlovi setkají s dětmi při mikulášské nadílce. V tentýž den přitom prezident ještě stihne navštívit Vojenský geografický a hydrometeorologický úřad v Dobrušce.

Eva Pavlová má zvlášť na programu návštěvu Červeného Kostelce na Náchodsku, kde se seznámí s prací Oblastní charity a mobilního hospicu. Prezident Pavel se v Červeném Kostelci setká s občany na večerní debatě v Divadle J. K. Tyla.

Z návštěvy Petra Pavla v doberské Krupárně.
"Dá se říct, že pocházím z Náchodska," prozradil v Krupárně v Dobrém Petr Pavel

Na Náchodsku, kde mají Pavlovi mimochodem chalupu, zůstanou i ve středu. Čeká je prohlídka broumovského kláštera, na broumovském náměstí se pozdraví s místními a naplánován je oběd se starosty Broumovska.

Eva Pavlová má pro tento den svůj samostatný program, během něhož navštíví statek a firmu LAIVA, na Trutnovsku Městské muzeum Hostinné, Muzeum Krkonoš ve Vrchlabí a absolvuje krátký tiskový brífink v centru Krtek v muzeu. 

Podívejte se do České Čermné na Náchodsku, kde mají Pavlovi chalupu. Takto to tady vypadalo v době prezidentských voleb: 

Zdroj: Deník/Jana Kotalová