Zahajovací koncert nazvaný Krása vrcholného baroka se koná v kostele sv. Máří Magdalény v Deštném v Orlických horách a připomene 300. výročí úmrtí stavitele tohoto svatostánku Jana Blažeje Santinino- Aichela. Představí se na něm vynikající pardubický soubor Barocco sempre giovane. Zajímavý program je sestaven z děl skladatelů italského a "českého" baroka, tedy Vivaldiho a Františka Ignáce Antonína Tůmy, rodáka z nedalekého Kostelce nad Orlicí, a doplňuje ho novější hudba, která je ovšem inspirována hudbou starou.
Kostel v Deštném v Orlických horách.
Také letos dostanou na festivalu příležitost mladí talentovaní hudebníci. Na druhém koncertu v pořadí se 17. září společně představí houslista Martin Zdvihal a kytarista Tobiáš Krpec. Tito laureáti mezinárodních soutěží jsou studenty pardubické konzervatoře a vystoupí v evangelickém kostele v Bohuslavicích.
V závěru měsíce září se festival vrátí do svého tradičního prostoru - kostela sv. Václava v Dobrušce. Hudba Mozarta a jeho geniálního současníka Pavla Vranického, který je někdy nazýván českým Mozartem, zazní během koncertu hobojisty Viléma Veverky spolu s Wranitzky Kapelle a dirigentem Markem Štilcem v neděli 24. září. Následně – v Den české státnosti – zde vystoupí barokní vokálně-instrumentální soubor Ensemble Inégal, laureát hned tří vysokých francouzských vyznamenání za kulturu, jehož uměleckým vedoucím je zakladatel Adam Viktora, který posluchačům nabídne Loutnu českou Adama Václava Michny z Otradovic.
Varhanní slavnost proběhne v klášterním kostele Narození Páně v Opočně v neděli 1. října. O týden později zavítá festival po několikaleté odmlce do Nového Města nad Metují. V kostele Nejsvětější Trojice vystoupí Český filharmonický sbor Brno, špička v oboru sborového umění, se svým sbormistrem Petrem Fialou, který letos slaví významné životní jubileum. Pestrá dramaturgie umožní posluchačům vychutnat si také skladby českých velikánů Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany v podání renomovaného Smetanova tria, resp. v nástrojovém obsazení housle, violoncello a klavír. To vše v Kodymově národním domě v Opočně 22. října.
Koncert k 30. výročí vzniku společnosti Servisbal Obaly, dlouholetého podporovatele a partnera Festivalu F. L. Věka, bude naplněn originálně propracovanými aranžemi slavných melodií s řádnou dávkou humoru. V moderním sále Společenského centra v Solnici potěší čtyři skvělí violoncellisté, tedy Cello Republic, příznivce této hudební přehlídky i zaměstnance partnera.

Mimořádně slavnostní závěr 13. ročníku je na programu v pátek 24. listopadu. V sále Filharmonie Hradec Králové bude připomenuto 100. výročí narození hudebního skladatele Radima Drejsla, který do velkého světa hudby zamířil z Dobrušky a jehož osud (zejména konec života) připomíná osud Jana Masaryka. Drejslův Koncert pro klavír a orchestr, považovaný odborníky za jedno z našich nejlepších děl 20. století, provede Karel Košárek a Filharmonie Hradec Králové s dirigentem Tomášem Žídkem.