„Pražský výběr, podobně jako Plastici, jsou s naším festivalem propojeni pupeční šňůrou. Obě kapely, stejně jako naše Pow-wow, si jdou svojí nezávislou cestou a obě kapely bolševikem zakázaní, stejně jako náš festival,“ říká zakladatel legendárního festivalu Martin Věchet.

Během čtyř dnů vystoupí přes šedesát kapel různých žánrů. „Robert Křesťan, čerstvý nositel Anděla, Monkey Business s výjimečným hostem nebo Visací zámek či Tichá dohoda, která hraje jen zřídka. Ale i třeba taneční Khoiba nebo znovuobnovení Prouza. Dobu noblesy a elegance, kdy se ženám otevíraly dveře a jezdilo se vlevo, připomene Ondřej Havelka s orchestrem Melody Makers,“ upozorňuje Věchet na zástupce české hudební scény.

Zakladatel TrutnOFF Open Air Festivalu Martin Věchet.
Martin Věchet před festivalem: Indiáni milujou hory. Uvidíme, co bude za rok

Pestrá škála skupin dorazí ze zahraničí. „Od rock punkových Therapy? přes legendu reggae Andrew Toshe, bez jehož otce Petera a Juliana Marleye by snad ani nebylo jamajské reggae, jak ho dnes známe. Kultovní a industriální Laibach, kteří inspirovali i známé Rammstein, australští The Rumjacks, protinožci hrající irský punkfolk či punkfolklor jak z nejlepší čtyřky někde na periférii v Dublinu, až po vtipné a legendární Waltari. Vše budou uzavírat bubeníci Asian Dub Foundation, kteří se svoji směsicí ethna, reggae, dubu a živých nástrojů jistě roztančí naše ležení,“ upřesňuje Martin Věchet.