Královéhradecký kraj získal dotaci na nákup nových sanitních vozů z evropského programu React-EU.

"To nám umožňuje mnohem rychleji zvýšit akceschopnost naší zdravotnické záchranné služby a obnovit její techniku, která každý den pomáhá při záchraně lidských životů v regionu,“ uvedl první náměstek hejtmana pro oblast investic a inovací Pavel Bulíček.

Nové simulátory obohatí vybavení školícího střediska zdravotnických záchranářů v Hradci Králové.
Zdravotnickým záchranářům v kraji pomůže v nácviku jedenáct nových simulátorů

V rámci projektu mají být pořízeny tři sanitní vozidla pro takzvaný systém rendez-vous, dále 19 sanitních automobilů se skříňovou nástavbou a dvě speciální vozidla pro případy hromadného neštěstí.

Kromě toho Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje získala také zdravotnické přístroje jako defibrilátory, ventilátory či přístroje pro nepřímou srdeční masáž nebo například dezinfekční systémy.

Ilustrační foto.
Životy v Královéhradeckém kraji pomůže zachraňovat nové vybavení sanitek

„Poslední roky zrychlily potřebu pravidelné obměny a modernizace techniky naší zdravotnické záchranné služby. Proto mě těší, že kraj uspěl v dotačním programu, díky kterému naši záchranáři získají celkem 24 nových sanitních vozů. Je to důležitá investice, která ještě více zefektivní činnost naší záchranné služby, která se řadí mezi ty nejlepší v celé střední Evropě,“ doplnil radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink.

Evropská dotace pokryje také modernizaci vzdělávacího a výcvikového střediska záchranářů, kam kraj pořídil audiovizuální techniku umožňující výcvik distanční formou.

Poděkujte hasičůmPoděkujte hasičůmZdroj: Grafik redakce

Celkem celý projekt čítá náklady ve výši 95 milionů korun, z nichž 85 procent tvoří dotace z výzvy React-EU spadající pod Integrovaný regionální operační program, pěti procenty přispěje stát a zbylé finance uhradí kraj ze svého rozpočtu. Administraci dotace projektu zajišťuje oddělení projektového řízení Centra investic, rozvoje a inovací (CIRI).