Celkem 18 pěších tras od 5 do 50 kilometrů, 14 cyklotras, ale i cílová hvězdicová jízda budou lákat v sobotu 6. května do Podorlicka. Tisíce pěších i cyklistů už jsou natěšeni na další ročník akce Přes tři hrady. Již podruhé se jejím startovním místem stane i Kostelec nad Orlicí, účastníci se znovu vydají přes hranice obou krajů Královéhradeckého a Pardubického. Přichystáno je také 5 tras pro koloběžky.

Muzeum trampingu našlo zázemí u doudlebského zámku.
VIDEO: Tramping stále žije, v srdcích jeho milovníků i v novém doudlebském muzeu

„V loňském roce jsme v rámci připomínky otevření cesty Dr. J. S. Gutha-Jarkovského otevřeli také startovní místo v Kostelci nad Orlicí. Od letošního roku si záštitu nad tímto startovním místem přebírá firma STATING, která se stala naším partnerem při pořádání této akce. Trasa s názvem Po cestě Gutha-Jarkovského bude opět startovat na náměstí v Kostelci nad Orlicí od 8 do 11 hodin. Cíle trasy podle zvolené délky budou v Potštejně (11 km), Liticích (17 km) a nebo Letohradě (35 km),“ zvou pořadatelé z Klubu českých turistů Sopotnice.

Tudy se pošlape přes tři hrady.Tudy se pošlape přes tři hrady.Zdroj: KČT Sopotnice

Pokyny pro účastníky
- startovné je 50 Kč
- na pochod si můžete vzít psa, ale je potřeba mít na paměti, že za něj plně zodpovídáte, je třeba dodržovat obecná pravidla pro psy na veřejných místech (košík, vodítko atd.)
- na startovních a kontrolních bodech lze zakoupit občerstvení
- na základě úspěšného absolvování zvolené trasy obdrží účastníci diplom a medaili v novém provedení
- v cíli budou k dostání suvenýry
- na startovní lístek se poskytuje sleva na vstupném na hrad Potštejn a rozhlednu Vrbice
- od 13 do 16 hodin doprovodný program na Vochtánce
- na startovních místech bude hrát živá či reprodukovaná hudba

Během letošní Floriánkovy stezky se děti vydají do pohádky, a to na trasách v délce 5 a 9 kilometrů v Potštejně. Novinkou tady bude Kvídova stezka s úkoly pro děti. Nová je i pěší jedenáctikilometrová trasa pro rodiny s dětmi v Sopotnici a devítikilometrová trasa na Žampachu. Trasy pro koloběžky budou pouze v místech cyklotras, tedy v Sopotnici a na Žampachu.

V „běžecké turistice“ se již pokračovat nebude.

Letos bude opět vypraven speciální vlak jehož souprava pojme až 350 cestujících.

„Pro ty z vás, kteří přijedete vlastními vozidly, bude zajištěna dostatečná kapacita na vyhrazených parkovištích. Všechny přihlášky budou slosovány a výherce obdrží poukaz k zájezdu podle vlastního výběru, tak se určitě zaregistrujte,“ dodávají organizátoři.