Operační důstojník vyslal na místo hlídku. Strážníci již při příjezdu spatřili potyčku dvou mužů. Oddělili je od sebe a požádali o vysvětlení. Taxikář vysvětlil, že přijel kolegyni, která použila tísňové tlačítko, na pomoc. Do jejího vozidla nastoupil opilý muž s pivem v ruce. Odmítal vystoupit, byl sprostý a snažil se poškodit taxametr. Chtěl mu domluvit, aby odešel, on se však začal chovat agresivně, tak se dostali do konfliktu.

Při projednávání události se opilý zákazník choval stále agresivněji a vulgárně všechny urážel. Hlídka ho poučila, že pokud se neuklidní, bude převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Na to muž zareagoval fyzickým útokem na strážníka. Ten jeho útok odvrátil, svedl ho na zem a nasadil mu pouta. Ve zdravotnickém zřízení se odmítl podrobit dechové zkoušce, neprokázal svoji totožnost a bylo zjevné, že neovládá své chování. Lékařka proto rozhodla, že je povinen podrobit se, po dobu nezbytně nutnou k odeznění intoxikace alkoholem, pobytu na záchytce. Následující den dostal pokutu tisíc korun.   (ek)

Odložené věci stále lákají zloděje. Naposledy o víkendu

Hradec Králové - O tom, že se nevyplácí nechávat volně odložené věci ve vozidle, se o víkendu přesvědčil třiačtyřicetiletý řidič z Broumovska. Muž přijel tuto sobotu k obchodnímu domu v ulici Víta Nejedlého do Hradce Králové. Své vozidlo zaparkoval v poledne na volném prostranství přilehlého parkoviště a na zhruba půl hodiny se vzdálil. Když se vrátil zpět, zjistil, že má u dodávky rozbité sklo u předních dveří a že mu zloděj ze sedadla odcizil mobilní telefon a knihu jízd. Případ proto nahlásil policistům, kteří kvůli krádeži zahájili úkony trestního řízení.

Poškozenému vznikla na odcizených věcech škoda ve výši 6200 korun. Další předběžná škoda ve výši 2500 korun byla vyčíslena kvůli poškození vozu. Dosud neznámému pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.   (lb)