„Při příjezdu hlídky se před domem nacházela žena a dva chlapci. Jeden z nich strážníkům sdělil, že ho romští mladíci několikrát uhodili do hrudníku a nechtěli ho pustit domů, zraněn není, jen se pořádně vylekal. Všichni tři útočníci bydlí ve stejném domě. Strážníci si pro ně došli domů," uvedla Eva Kněžourová, mluvčí královéhradeckých strážníků.

Mladíkům ve věku 14, 15 a 16 let byla provedena dechová zkouška. Prokázala jim 0,23, 0,58 a 1,00 promile alkoholu. Útok sváděl jeden na druhého. Na místo byla přivolána státní policii. Policisté si celou událost převzali k šetření. Městská policie informovala i oddělení sociálně právní ochrany dětí.   (knž)

Divočák nedal přednost, řidič vůz neubrzdil

Nákladní vozidlo po střetu s divokým prasetem u Klamoše.Klamoš - Divoké prase ukončilo včerejší jízdu nákladního vozu krátce před šestou hodinou u Klamoše. Padesátiletý řidič zareagoval prudkým brzděním a řízení strhl vlevo. Přesto divočák narazil do přední části auta a pak odběhl do lesa. Vozidlo skončilo v levém příkopě. Škoda na vozidle je odhadnuta na více než 30 tisíc korun.   (hol)