„Jak vyšlo najevo, muž již delší dobu sužoval manželku verbálními i fyzickými výpady. Jeho dlouhodobé stupňující se agresivní chování nakonec vyvrcholilo tím, že se žena v obavách o svůj život a život svého syna odhodlala zavolat na linku 158 a přivolat si pomoc,“ informovala o případu mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.
Policisté muže zadrželi a vykázali ho s okamžitou platností ze společně obývaného rodinného domu. „Po dobu vykázání se muž nesmí vrátit do společné domácnosti, jinak mu hrozí trestní stíhání pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí,“ zdůraznila mluvčí. Policisté nyní prošetřují i mužovo jednání, kterým se projevoval vůči manželce po dobu jejich soužití. „Podle výsledků šetření stanoví pro zjištěné násilné projevy právní kvalifikaci, v jejímž kontextu se bude muset za své jednání zodpovídat,“ dodala Eva Prachařová.

Po vozu za čtyři sta tisíc se slehla zem

Lázně Bělohrad - Pětačtyřicetiletý muž oznámil policistům krádež automobilu tovární značky Škoda Octavia kombi v černém barevném provedení. K samotné krádeži mělo dojít z pondělí na úterý, kdy oznamovatel vůz zaparkoval u svého domu na ulici Třetí Strana v Lázních Bělohrad. Celková škoda je předběžně vyčíslena na částku kolem 400 tisíc korun. Neznámý pachatel se tak měl svým jednáním dopustit přečinu krádeže, za což mu v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. K popisu kradeného automobilu: jedná se o vůz AUDI A3 8P modré barvy poznávací značky 6H67017. Pokud hledaný vůz zahlédnete, informujte o tom policii na bezplatné lince 158.

Čtyřiaosmdesátiletý senior vyrazil na kolo, srazilo ho auto

Úpice - Nehodu z pondělního poledne v Úpici, při které čtyřiaosmdesátiletého cyklistu mělo údajně srazit auto, vyšetřují policisté. Žádají při tom o pomoc veřejnosti.
K události došlo v Palackého ulici na trase od budovy stavebnin Pro-doma k Pečovatelskému domu. „Podle oznamovatelky mělo dojít ke střetu osobního vozidla s cyklistou, který měl na sobě oblečenou šedou mikinu a jel na modrém trekovém kole značky Apache. Čtyřiaosmdesátiletý muž, který skončil s lehkým zraněním v péči lékařů, si v tuto chvíli nevybavuje, jak ke zranění přišel. Je však možné, že byl sražen vozidlem, které po střetu z místa nehody ujelo,“ popsala situaci policejní mluvčí Šárka Pižlová. „Trutnovská policie z těchto důvodů žádá o pomoc širokou veřejnost. Pokud si někdo v pondělí v čase mezi 12.30 - 13.35 všiml seniora jedoucího na kole po uvedené trase, a mohl by poskytnout jakékoliv informace k objasnění této události, nechť nás kontaktuje na bezplatné telefonní lince 158 nebo přímo na Obvodním oddělení v Úpici,“ vyzvala veřejnost policejní mluvčí.

V centru rozdával rány pěstí ženám i dětem, skončil ve vazbě

Semily - Jedenačtyřicetiletý muž z Lomnice nad Popelkou skončil ve vazbě poté, co v centru Semil surově napadl šest lidí. Vybral si je zcela náhodně a dvě z jeho obětí byly dokonce děti. K incidentům došlo v průběhu několika minut. V Tyršově ulici nejprve bez zjevného důvodu zaútočil úderem pěstí do obličeje na 71letého muže. V Nádražní ulici záhy uhodil surově do obličeje 42letou ženu a 11letého chlapce. Agresor ještě přitvrdil a vzápětí srazil do silnice pětiletého chlapce a napadl úderem pěstí dvě kolemjdoucí ženy ve věku 45 a 32 let. Těm zlomil nos a vyrazil několik zubů. Manžel posledně jmenované ho zadržel a předal policistům, kteří v rámci hlídkové činnosti právě projížděli kolem.
„Vzhledem k tomu, že zadržený na policejní služebně nesouvisle blábolil a choval se podivně, nechali ho policisté vyšetřit lékařem. Ten na něm žádný akutní stav vyžadující hospitalizaci v léčebném psychiatrickém zařízení neshledal. Nicméně policisté si byli vědomi jeho nebezpečnosti, a proto podali státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vyšetřovací vazby, který jej akceptoval,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková a doplnila: „Jedná se o stejného muže, který v minulosti opakovaně blokoval dopravu v Lomnici nad Popelkou tím, že stál uprostřed silnice a nechal se vozidly objíždět. Ve všech těchto případech volali policisté vždy na místo záchranku, aby posoudila jeho duševní stav. Lékaři u muže z Lomnicka důvody k hospitalizaci nikdy neshledali, a to ani poté, co minulý týden v Tanvaldu slovně zaútočil na průvodčí ve vlaku.“