V Pardubicích nedávno došlo k případu, kdy řidič osobního vozu čelil útoku ve chvíli, kdy se jiný šofér domáhal vyjetí z vedlejší silnice, protože se mu zdálo, že čeká příliš dlouho. K události došlo v Pardubicích v ulici Studentská před světelnou křižovatkou s ulicí Hradecká.

Přednost pěstí

„Byl jsem na cestě na dopravní odbor magistrátu zaregistrovat nové registrační značky pro své auto. Jel jsem od univerzity a stál jsem v koloně za autobusem číslo deset ve směru na odbočení do města. Zrovna jsem přemýšlel, jestli dostanu nějaké hezké číslo, když jsem si všiml, že z vedlejší silnice z mé levé strany přijíždí modré Audi s takovou mírně protekční značkou zakončenou čtyřčíslím 2022. Tlačil se s vozidlem na místo mého auta a já neměl jak a ani kam uhnout. Přede mnou stál autobus a za mnou se táhla kolona,“ popsal situaci řidič.

„Protože už jsem neměl kam uhnout, prošedivělý pán mne začal povzbuzovat posunky, troubením a pak i křikem z okénka. Ale i přes jeho nadávky jsem před sebou měl autobus a nebylo možné se namáčknout ještě více dopředu. Zůstal jsem tedy stát. Nakonec to nevydržel nějaký řidič za mnou a malinko couvl, načež šofér z tmavě modrého audi projel těsně za mnou a zastavil vedle mého auta, vystoupil, začal mi vulgárně nadávat a přidal i pár kopanců a ran pěstí do vozidla. Poté nasednul a odjel,“ popsal událost šokovaný řidič.

Srazil chodkyni

Další ukázkou bezohlednosti na silnicích může být i páteční nehoda na pardubickém náměstí Republiky. Krátce před osmou hodinou tam na přechodu pro chodce u kostela svatého Bartoloměje došlo ke střetu osobního vozidla Škoda Favorit s chodkyní.

„Řidič osobního vozidla Škoda Favorit z místa nehody ihned ujel, ale ani chodkyně dopravní nehodu neoznámila. O celé věci se policie dozvěděla až od náhodného svědka, který událost sledoval,“ sdělila mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Policisté neznají ani totožnost sražené chodkyně, ale ani řidiče favoritu. „Žena nejspíš utrpěla lehká zranění. Policie žádá kohokoli, kdo nehodě přihlížel nebo zná někoho z účastníků, aby se přihlásil našim dopravním policistům na telefonním čísle 974 566 254,“ dodala Maturová.