Pobočku České spořitelny v Sezemích přepadl o půl čtvrté odpoledne neznámý lupič. Policisté pátrají po muži ve věku kolem dvaceti let. Muž byl asi sto sedmdesát centimetrů vysoký a měl na sobě mít černou mikinu s kapucí, modré rifle a na hlavě kuklu. Ze spořitelny utíkal ulici Jungmannova a Spálená.

V úterý krátce před půl čtvrtou hodinou odpoledne se neznámý pachatel pokusil o vyloupení pobočky České spořitelny v Sezemicích. Jeho pokus byl ale neúspěšný.

„Dovnitř vešel muž s kuklou na hlavě. Na obsluhu vytáhl pistoli a požadoval vydání finanční hotovosti,“ popsal přepadení zdroj obeznámený s případem.
Jenže loupež se tentokrát nevyvedla přesně podle plánu.

Utekl s prázdnou

Pachatel byl za několik málo okamžiků zase venku. Požadované peníze totiž nedostal. To maskovaného lupiče zřejmě natolik vykolejilo, že se raději obrátil a dal se na útěk ulicemi Sezemic.

„Obsluha zachovala chladnou hlavu. Pistole, kterou zloděj na pracovnice vytáhl také nemusela být pravá. Mohlo jít o plastovou repliku,“ uvedl dále zdroj.

Podle zatím dostupných informací byl maskovaný pachatel muž, zřejmě mladšího věku. Po nahlášení přepadení se na místo okamžitě sjely policejní hlídky, které začaly po unikajícím pachateli pátrat. Celou pobočku policie také obehnala páskou a zahájila výslech svědků.

„V souvislosti s touto událostí žádá policie případné svědky, kteří kolem půl čtvrté v okolí spořitelny zahlédli podezřelého muže, aby se obrátili se svým svědectvím na linku 158,“ žádá policejní mluvčí Eva Maturová.

Hrozí mu až 10 let

Za trestný čin loupeže hrozí pachateli trest v rozmezí dva až deset let odnětí svobody.