Mladší z dívek, které v té době bylo pouhých deset let, Turci obtěžoval na konci ledna roku 2015. Dával jí za to sladkosti a dárky, nebo jí platil tarif za mobil. Věc vyšla najevo, když byly v dívčině telefonu nalezeny její nahé fotografie. Druhá dívka byla o něco starší. Turci jí v roce 2016 nabízel různé dary za to, že s ním bude mít pohlavní styk.

Muž byl původně obžalován také z toho, že mladší děvče znásilnil. To u soudu odmítl. „Nikdy jsem s ní neměl pohlavní styk,“ prohlásil a tvrdil, že ho dívka nařkla, protože začala žárlit na jeho přítelkyni. Obhajoba žádala, aby děvče vypovídalo u soudu, protože údajně mělo intimní styky nejméně se třemi chlapci. „Odmítla je ale prozradit a všechno je teď na obžalovaném,“ řekla obhájkyně. U soudu byl však přehrán jen záznam dívčiny výpovědi na policii.

Za znásilnění soud Turciho neodsoudil. „Násilí či využití bezbrannosti nebylo prokázáno,“ konstatoval předseda senátu Miroslav Mjartan. Zato bylo podle něj svědecky dokázáno, že si děvčata zval k sobě a jeho chování k nim bylo „nestandardní“. Turci podle znalců netrpí sexuální deviací. Jeho zaměření na mladičké dívky bylo prý spíše náhražkou sexu.

Na druhé straně muž podle soudu dívkám poskytoval zázemí, kterého se jim doma nedostávalo. Mladší z nich dokonce s ním a jeho přítelkyní strávila Vánoce.

Turci trest přijal, souhlasil s ním i žalobce, takže rozsudek je pravomocný.